Microsoft míří do televize

Společnost Microsoft v nejbližší době představí novou softwarovou platformu pro kabelové televize. Tato platforma bude pojmenována Microsoft TV Foundation a uživatelům kabelových televizí by měla nabídnout nadstandardní služby jako odběr filmu na vyžádání, interaktivní reklamu, prohlížení webových stránek, elektronický obchod nebo také telefonování. Přesná specifikace a funkce nejsou ještě známy.

Software bude instalován na kabelových dekodérech tzv. set-top boxech. Podle Eda Graczyka, který má u Microsoftu na starosti TV skupinu, je to pro jeho společnost a zejména vlastní oddělení velký mezník.

V této souvislosti je dobré připomenout, že Microsoft není u kabelových televizí neznámý. Již dříve nabízel TV Platform Adaptation Kit (TVPAK), který se instaloval na set-top boxy a sestával z upravené verze operačního systému WindowsCE a vybrané části z platformy WebTV Networks Internet. Nová generace set-top boxů měla být nainstalována v síti AT&T Broadband & Internet Services, do čehož sám Microsoft investoval 5 miliard dolarů. Microsoft ovšem o tohoto strategického zákazníka, stejně jako později u UPC přišel, protože nebyl schopen dodat svůj software včas. Zakázku mu tak vyfoukla společnost Liberate Technologies. Microsoft mezitím skoupil majetkové podíly u některých operátorů kabelové televize a tak se tento neúspěch již nebude pravděpodobně opakovat.

Zdroj: BBC

Diskuze (6) Další článek: Architektura x86 oslavila 25 let

Témata článku: Microsoft, Internet, Televize, Seti, UPC televize, Sta, Stem, Set Top Box, Kabelová televize, Internet TV, TV Box, Přesná specifikace, Set-top Box, Tel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů