Microsoft Indigo bude už v březnu

Společnost Microsoft plánuje v březnu poskytnout komunitě vývojářů první pohled na svou novou technologii Indigo. Microsoft uvolní první betaverzi, označovanou jako „community technology preview“. Viceprezident Microsoftu Eric Rudder naznačil, že březnovou deadline se možná nepodaří stihnout, ale že firma vyvine maximální úsilí: „náš plán je dodat Indigo v březnu, i kdyby to mělo být 38. března nebo 43. března.“

Microsoft kromě toho uvolní aktualizované preview prezentačního systému Avalon.

Technologie Indigo je vlastně komunikační infrastrukturou pro implementaci vzájemně propojených systémů založená na architektuře Web services. Cílem Indiga je, jak jinak, zvýšená spolehlivost komunikace a lepší interoperabilita propojených systémů. Komunikace mezi jednotlivými systémy bude probíhat prostřednictvím protokolu SOAP (Simple Object Access Protocol).

Z hlediska vývojářů by mělo použití Indiga znamenat především usnadnění práce, protože namísto spisování zdrojového kódu bude možné využívat anotace založené na metadatech. Indigo bude kromě toho umožňovat automatickou kontrolu nad systémem zasílání zpráv.

Zdroj: ZDNet, Microsoft

Diskuze (6) Další článek: Produkty Symantecu jsou ohroženy hromadnou bezpečnostní chybou

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,