Microsoft hlásí výsledky hospodaření v ČR a SR za rok 2004

Česká pobočka společnosti Microsoft dnes vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila některé informace o svých hospodářských výsledcích v rámci českého a slovenského trhu za rok 2004. Celkový obrat společnosti vzrostl v meziročním srovnání o 8 %. Konkrétní čísla stejně jako výši čistého zisku společnost neuvádí, odkazuje pouze na celosvětové výsledky Microsoftu.

Nejvíce v rámci Microsoftu ČR a SR rostla serverová divize, tržby za serverová řešení Windows Server 2003 se Microsoftu podařilo ve srovnání s rokem 2003 zvýšit o 26 %, zejména díky přechodům firem z Windows NT Serveru na novou platformu. Nárůst prodejů hlásí Microsoft i u Windows XP, obrat z prodeje tohoto operačního systému stoupl v meziročním srovnání o 12 % a podle Microsoftu jsou legální Windows XP na každém třetím počítači v Česku a na Slovensku. Možnost ověření legálnosti Windows XP na stránkách Microsoft v rámci programu Výhody legálních Windows využilo podle Microsoftu zatím 41 % uživatelů, kteří na stránky programu přistoupili.

U aplikací sady Microsoft Office rostla zejména oblast OEM prodeje s novými počítači, kde 20 % nově prodaných PC bylo vybaveno MS Office 2003, velký zájem hlásí Microsoft i u produktu Microsoft Office 2003 pro studenty a učitele.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (3) Další článek: Windows Longhorn Beta 1 do konce června

Témata článku: Microsoft, Windows, Hospodaření

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů