Microsoft chtěl koupit SAP

Ačkoli Microsoft razí politiku nezveřejňování žádných informací o probíhajících nebo neúspěšných jednáních o akvizicích, tentokráte udělal výjimku. V souvislosti s chystaným šetřením možné fúze firem Oracle a PeopleSoft dostal Microsoft informaci, že by se mohly před soudem objevit i informace o jeho jednáních s německým SAPem. Proto s tím vyšel sám.

Dle zveřejněných informací tak skutečně minulý rok Microsoft předběžně jednal s firmou SAP o možné fúzi. O několik měsíců později byla jednání ukončena kvůli složitosti možné transakce a následné integrace. Nejsou žádné záměry v těchto jednáních pokračovat.

Po ukončení jednání o fúzi pokračovaly obě společnosti v dalších jednáních o prohloubení vzájemné spolupráce, která vyústila v užší spolupráci na webových službách a vzájemném licencování vybraných patentů. 

Zdroj: Microsoft

Diskuze (6) Další článek: Microsoft se odvolal proti rozhodnutí EU

Témata článku: Microsoft, Šetření, PeopleSoft, SAP


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky