Microsoft čelí nařčení z plagiátorství kvůli MSN Music

Microsoft vzbuzuje vlnu nevole mezi provozovateli lokálních rádií ve Spojených státech kvůli službe MSN Music. Ta nabízí internetová rádia, která využívají playlisty více než devíti set lokálních radiostanic a používá je k vytvoření vlastních kanálů, které vysílají stejnou hudbu, ale bez reklam a živých vstupů moderátorů. A to dokonce pod jmény daných lokálních stanic, ale bez dohody s nimi.

Nabídka internetových rádií Microsoftu je rozdělena do několika kategorií, z nichř každá obsahuje maximálně několik desítek stanic. Výjimkou je kategorie lokální rádia, ve které je napodobeno vysílání 957 lokálních rozhlasových stanic uvedených sloganem " Like your favorite local stations, but with fewer ads, no DJ chatter, and less repetition." To znamená "Jako vaše oblíbená lokální stanice, ale s méně reklamami, bez moderátorských řečí a s menším opakováním skladeb."

Microsoft získává data o vysílání lokálních stanic od společnosti Nielsen Broadcast Data Systems, divize Nielsen Ratings, která monitoruje vysílání více než 1 200 rozhlasových stanic v Severní Americe. Seznamy přehraných skladeb potom projdou zpracováním, které vyloučí písně, na které Microsoft nemá práva pro distribuci přes internet, a vytvoří vlastní vysílací plán, který je výběrem hudby téměř totožný s originálem.

Zdroj: SF Gate

Diskuze (6) Další článek: Google oslavil 6 let

Témata článku: Microsoft, Internet, MSN, Živá data, SF, Stanice, Like, Gate, Oblíbená kategorie, Nielsen


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně