Lumix DMC-FZ2 - další inovace od Panasonicu

Panasonic ohlásil nový digitální fotoaparát DMC-FZ2, který vychází z předešlého modelu DMC-FZ1. Na první pohled se příliš neliší, většina změn se skutečně týká vnitřností přístroje. Užitná hodnota modelu FZ2 se zvyšuje o prioritu clony a závěrky, jemné nastavení vyvážení bílé a řízení barevné saturace. Režimy priorita clony (Av) a priorita závěrky (Tv) jsou poloautomatické programy určené pro ty, kterým nestačí automatický režim, a zejména ten druhý (priorita závěrky) může být docela užitečný. Model DMC-FZ1 měl pět předdefinovaných režimů vyvážení bílé: Auto, Sunlight, Cloudy, Incandescent a Fluorescent pro různé světelné podmínky. K nim nyní přibyla ještě možnost manuálního doladění, což zvyšuje možnosti manuálního nastavení přístroje.

Klepněte pro větší obrázek

Další parametry nového modelu se v podstatě nezměnily. Srdcem fotoaparátu je 1/3,2" 2,1 megapixelový CCD senzor Matsushita (2 miliony efektivních pixelů). Ani objektiv značky Leica s dvanáctinásobným optickým zoomem a s optickou obrazovou stabilizací není u této řady novinkou. Design, který činí fotoaparáty řady Lumix FZx nezaměnitelnými, zůstal také stejný. Stejně jako u předchozího modelu, bude také FZ2 dostupný v černém i stříbrném provedení a s clonou proti bočnímu světlu.

Diskuze (8) Další článek: V projektu Internet do škol bylo nehospodárně vynaloženo téměř 900 miliónů korun

Témata článku: Inovace, Panasonic, Stabilizace, Priority, Panasonic Lumix, Leica, Lumix, Stejný design, Barevné provedení, Pan

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů