Lumigent je chytrá robotická lampa. Promluvíte na ni a skácí se

Letošní CES je nekonečná záplava všeho „smart“ neboli chytrého. Výrobci se snaží přidat konektivitu a monitorovací funkce do všeho. Stolní lampa Lumigent však ukazuje, že ne vždy je dobrý nápad napěchovat obyčejné věci elektronikou. Takhle lampa je totiž také „chytrá“ a navíc robotická.

Lampa má dva klouby a otáčení poháněné motory, dále pak rozpoznávání hlasu, Wi-Fi konektivitu či 8Mpx kameru s automatickým zaostřováním pro tvorbu selfie. Mimo jiné umí tato lampa i svítit, a to za pomocí LED. Samozřejmostí je možnost ovládání skrze mobilní aplikaci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chytrá stolní lampa s Wi-Fi, foťákem a robotickým ramenem... Je to zbytečné, drahé a při pohybu se to celé naklání a občas spadne.

Když na lampu promluvíte povelem „Hi Lumi“, měla by vám porozumět a plnit vaše příkazy. Například nastavit požadovaný jas anebo některou z předdefinovaných poloh. Když lampu namíříte na sebe, můžete se nechat vyfotit nebo natočit na video. Výsledky se buď uloží na MicroSD kartu nebo skrze Wi-Fi pošlou do cloudu.

Tahle legrace bude stát v plné výbavě 700 dolarů, což je v přepočtu cca 18 tisíc korun (bez daně). Jak to (ne)funguje se můžete podívat na videu:

Diskuze (12) Další článek: HDMI 2.1 přinese podporu pro 8K, dynamické HDR i variabilní obrazovou frekvenci

Témata článku: CES 2017, IoT, Smartphone, Hole, LUMI, Letošní CES, Chytrá LED, Otáčení, Možnost ovládání, Monitorovací funkce, Ramen, SKA, Selfie, Lampa, Dobrý nápad, Levné kamery na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní