Android | Operační systémy | Mobility

Lineage OS se probouzí k životu. Pohrobek CyanogenModu rozšiřuje řadu podporovaných telefonů

Lineage OS se probouzí k životu. Pohrobek CyanogenModu rozšiřuje řadu podporovaných telefonů

Je to už měsíc, co se nadobro odmlčel dnes již legendární komunitní Android CyanogenMod a zrodil se jeho pohrobek Lineage OS, který na něj hodlá navázat.

Jenže to nebude zrovna nejjednodušší. Jednou ze specialit CyanogenModu byla i obrovská šíře podporovaných zařízení. Nebyla top alternativní ROM pro jeden konkrétní model telefonu, ale pro celé spektrum.

Autoři Lineage OS si dali předsevzetí, že dostanou svůj systém na osmdesát a více modelů, zpočátku jich bylo ale jen pár. Měsíc po ostrém startu se řady rozšířily a stránka download.lineageos.org nyní čítá deset výrobců počínaje nexusy od Googlu, Huawei, LG, Samsungem a konče Sony nebo třeba Xiaomi.

Ve všech případech se zatím jedná o experimentální a nightly buildy systému určené opravdu jen pro testery, zdá se ale, že to myslí vážně a chtějí ducha CyanogenoModu – sic pod novou značkou – udržet i nadále.

Diskuze (9) Další článek: Zapadly AirPods za skříňku, nebo je sežral pes? Apple má aplikaci, která sluchátka najde

Témata článku: Google, Android, Operační systémy, Mobilní telefon, Open source, Mobility, Telefon, Lineage, OS X, Život, Lin, Cyanogen, Nightly, Tel, Celé spektrum, Podporovaný telefon, Cyanogenmod, Nejlevnější huawei nova 3 na Mall.cz


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF