Letos vypukne nová závodní série elektromobilů. Upravená Tesla zrychlí na 100 km/h za 2,1 sekundy

Od roku 2014 je nejznámější závodní sérií elektromobilů Formula E, kde se závodů účastní i bývalí jezdci Formule 1. Od letoška však přibude ještě druhý seriál závodů, kde budou závodníci poměřovat svoje síly v sériových vozech. Pro první ročník Electric GT Championship, který odstartuje v září na Ibize, se počítá pouze s upravenými vozy Tesla Model S.

Klepněte pro větší obrázek
Tesla Model S v závodní verzi GT. Prošla především výrazným odlehčením (foto: Electric GT)

A právě automobil, který budou mít přihlášené týmy k dispozici, nyní organizátoři soutěže představili na veletrhu v Birminghamu. Jde o poslední model s označením 100D, jehož elektromotor ve výchozím stavu produkuje ekvivalent 760 koní. U vylepšené závodní verze je to potom o 18 koňských sil, což ve výsledku znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy. Takto loni pořadatelé představovali přestavěnou verzi 85D:

Tesla Model S ve verzi GT však byla především odlehčena, kdy rozdíl v hmotnosti činí téměř 500 kg. Mnohé komponenty tak byly nahrazeny karbonovými alternativami a mnoho částí z interiéru zmizelo zcela. Nesmí chybět ani závodní brzdy nebo přítlačná křídla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tesla Model S GT při oficiálním představení v Anglii (foto: Electric GT)

Vozy se představí v průběhu sezony 2017/2018 na celkem sedmi tratích, mezi nimiž nechybí ani Nürburgring, Barcelona nebo Zandvoort.Podle aktuálních informací budou závodní víkendy obsahovat dvacetiminutový trénink, půlhodinovou kvalifikaci a dva závody s délkou kolem 60 km. Právě na této hodnotě totiž končí dojezd automobilů při závodním zatížení. Do dalších ročníků se počítá i elektromobily konkurenčních značek.

Přečtěte si také:

Přehled modelů automobilky Tesla

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tesla model S. Luxusní elektrický sedan napěchovaný elektronikou. Nově bude umět jezdit sám, zatím bez řidiče umí jezdit po dálnici nebo v koloně
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Novější model X je větší a zaujme křídlovými dveřmi. Také tento vůz už se nově vyrábí s hardwarem potřebným pro autonomní řízení
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zatím nejnovější model – Tesla Model 3. Je to menší vůz než Model S, o to ale levnější. Na trh se dostane až příští rok, objednávky už jsou už ale vyprodané až do roku 2018.
Diskuze (36) Další článek: Sapphire začne prodávat speciální verzi Radeonu RX 460 s 1 024 jádry, zatím ale pouze v Číně

Témata článku: Automobily, Tesla Motors, Elektromobily, Birmingham, Série, Tesla Model 3, Elektromobil, Sériový, Foto soutěž 2016, Poslední model, Oficiální představení, Welcome, Tesla, Tesla Model X, První ročník, Tesla Model S, Autonomní vůz, Tesla S, Luxusní verze, Let, Nový elektromobil, Závodní série, Model Tesla, Závodní tým, První elektromobil

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší