Letadla v Kalifornii nelétala kvůli opomenutému restartu serveru

Kvůli chybě technika a nedokonalosti jednoho z produktů společnosti Microsoft došlo minulý týden k tříhodinové výluce provozu na téměř všech letištích v jižní Kalifornii. Pět letadel se během výpadku radiokomunikačního serveru dostalo do nebezpečně malé vzdálenosti od jiných letounů, jeden z pilotů musel sáhnout k úhybnému manévru, aby předešel srážce.

Na vině je technik, který opomenul včas restartovat systém, který nahradil původní unixový server. Nový server s operačním systémem Windows je nutné pravidelně restartovat, protože jinak se počítač sám vypne po necelých padesáti dnech provozu. K tomuto automatickému vypnutí kvůli pochybení technika došlo a shodou okolností selhal i záložní systém.

Představitelé řízení letového provozu v Kalifornii oznámili, že dokud nebude problém definitivně vyřešen, dojde k nainstalování systému, který bude techniky na nutnost plánovaného restartu serveru s předstihem upozorňovat.

Zdroj: LA Times (nutná registrace)

Diskuze (131) Další článek: Na internetu se objevila ukázka zneužití chyby při zpracování JPEG obrázků

Témata článku: Microsoft, Windows, Předstih, Záložní zdroje, Úhybný manévr, LA times, Záložní systém, Let, Kalifornie, Letoun, Pilot


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně