Leap Motion ještě žije, chce přinést přesné snímání rukou do virtuální reality

Leap Motion ještě žije, chce přinést přesné snímání rukou do virtuální reality

Leap Motion byl představen před šesti lety jako revoluční způsob ovládání počítače. Senzor v podobě samostatné krabičky nebo přímo vestavěný do těla notebooku snímá pohyby rukou a prstů, rozpoznává gesta a posílá je systému. Jako sci-fi koncept to zní dobře, v praxi to již tak slavné není. Problémem není ani tak přesnost snímačů jako především nepřipravenost běžného prostředí pro tento způsob ovládání. Leap Motion však začal pracovat na novém projektu Orion, který má přinést snímání rukou do virtuální reality, kde má využití mnohem větší potenciál.

Poprvé jsme o projektu Orion slyšeli letos v únoru, kdy tvůrci představili prvotní nápad. Nyní mají reálný produkt, který využívá druhou generaci snímače Leap a je určen pro montáž přímo na brýle pro virtuální realitu. Zatímco technologické demo je vytvořeno pro Gear VR od Samsungu, Leap Motion prý pracuje také s několika dalšími výrobci, kteří by snímání rukou měli do svých zařízení integrovat již při výrobě.

Senzor obsahující několik kamer na přední části brýlí pokrývá 180° jak v horizontálním, tak vertikálním směru. Může se tak postarat jednak o přesné snímaní rukou a prstů, ale sekundárně také o mapování okolí.

Samostatný produkt, stejně jako brýle obsahující senzory Leap se mají na trh dostat příští rok. Nyní je dostupný pro vývojáře a postupně jej budou tvůrci představovat na několika konferencích se zaměřením na virtuální realitu.

Témata článku: Technologie, HTC Vive, Virtuální realita, Oculus Rift, Virtuální, Vertikální směr, Reálný produkt, Motion, Orion, Leap Motion, Realita, Montáž, Brýle pro virtuální realitu, Přesné snímání, Leap, Technologické demo, Gear Vr, Samostatný produkt, Virtuální realita brýle, VR projekt

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 24

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje