Lame 3.93.1 k dispozici

Vyšla nová verze tohoto populárního freewarového enkodéru pro převod wav souborů do MP3. LAME poskytuje snad nejlepší výsledky ze všech enkóderů a je šířen pod LGPL licencí.

Jeho jedinou slabinou může být pro některé uživatele ovládání programu z příkazové řádky. Ani v tomto případě ale nemusíte zoufat, LAME si za dobu své existence získal řadu příznivců a existuje pro něj několik GUI (grafických rozhraní) a lze ho využít i v několika dalších programech. Mezi nejlepší GUI patří RazorLame a za nejlepší aplikaci pro stahování audio stop z hudebních CD spolupracující s LAMEem bych označil EAC.

Vlastní LAME se dá stáhnout například na home.pi.be/~mk442837/ nebo www.hot.ee/smpman/mp3/. Tato poslední verze opravuje několik starších chyb a zvyšuje rychlost, ovšem pozor na to, jakou verzi stahujete! Verze 3.93 obsahovala chybu a není proto doporučena pro uživatele, kteří používají příkaz --alt-preset. Verze 3.93.1 již tuto chybu neobsahuje a mohu jí proto s klidným svědomím doporučit. Poslední verzi 3.93.1 i s rozsáhlou diskusí najdete na Hydrogen Audio

Diskuze (32) Další článek: Netscape: chystá se definitivní konec?

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů