Lame 3.93.1 k dispozici

Vyšla nová verze tohoto populárního freewarového enkodéru pro převod wav souborů do MP3. LAME poskytuje snad nejlepší výsledky ze všech enkóderů a je šířen pod LGPL licencí.

Jeho jedinou slabinou může být pro některé uživatele ovládání programu z příkazové řádky. Ani v tomto případě ale nemusíte zoufat, LAME si za dobu své existence získal řadu příznivců a existuje pro něj několik GUI (grafických rozhraní) a lze ho využít i v několika dalších programech. Mezi nejlepší GUI patří RazorLame a za nejlepší aplikaci pro stahování audio stop z hudebních CD spolupracující s LAMEem bych označil EAC.

Vlastní LAME se dá stáhnout například na home.pi.be/~mk442837/ nebo www.hot.ee/smpman/mp3/. Tato poslední verze opravuje několik starších chyb a zvyšuje rychlost, ovšem pozor na to, jakou verzi stahujete! Verze 3.93 obsahovala chybu a není proto doporučena pro uživatele, kteří používají příkaz --alt-preset. Verze 3.93.1 již tuto chybu neobsahuje a mohu jí proto s klidným svědomím doporučit. Poslední verzi 3.93.1 i s rozsáhlou diskusí najdete na Hydrogen Audio

Diskuze (32) Další článek: Netscape: chystá se definitivní konec?


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí