"Král spamu" zaplatí Microsoftu 7 milionů dolarů

Společnost Microsoft a Scott Richter dospěli k dohodě, podle níž musí druhý jmenovaný zaplatit firmě 7 milionů dolarů jako odškodné za více než 38 miliard nevyžádaných emailů, které Richter a jeho firma OptInRealBig.com LLC rozeslali za dobu jediného roku. Žalobu na Richtera a jeho firmu podal Microsoft v prosinci 2003 jako součást svého úsilí bojovat proti nevyžádané poště.

Richter byl dlouho považován za "krále spamu", okupoval vždy jedno z předních míst v databázi Register of Known Spam Operators spravované organizací Spamhaus Project.  

Sedmimilionové vyrovnání není jediným výsledkem žaloby. Richter se také zavázal do budoucna dodržovat americké federální antispamové zákony a přestat posílat spam všem, kteří o odběr marketingových emailů vysloveně nepožádají.

Microsoft z vyrovnání uhradí své náklady na celý spor a zbytek peněz věnuje na další aktivity v boji proti internetové kriminalitě (zhruba 5 milionů) a na pořízení počítačů pro centra opuštěných dětí ve státě New York (cca 1 milion).

Zdroj: Techworld

Diskuze (16) Další článek: Byznys hrátky kolem Skype - kdo zvýší nabídku?

Témata článku: Microsoft, Spam, Spa, Richter, Scott, Král, DolZačíná olympiáda. Takhle ji můžete sledovat na internetu, v televizi a rádiu, nebo přes mobil

Začíná olympiáda. Takhle ji můžete sledovat na internetu, v televizi a rádiu, nebo přes mobil

** Japonská olympiáda začíná 23. července, končí 8. srpna. ** Sledování komplikuje 7hodinový posun, akce začínají v brzkých ranních hodinách, končí kolem 15. hodiny našeho času. ** Internet, mobil, televize, rádio.

Filip Kůžel
Olympijské hrySport
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný