Kostarika zvažuje kriminalizaci volání přes internet

Rostoucí popularita internetové telefonie realizované prostřednictvím technologie VoIP (Voice Over IP) vede představitele státu Kostarika k úvahám o postavení této formy komunikace mimo zákon.

Situace v Kostarice je taková, že o komunikační služby se stará státem vlastněný telekomunikační monopol, společnost The Instituto Costarricense de Electricidad (ICE). Stanovisko této společnosti je takové, že vzhledem k tomu, že VoIP je sice nadstandardní, přesto však telekomunikační služba jako každá jiná, a jako taková by měla být regulována. Návrh hovoří víceméně o tom, že používání internetové telefonie by mělo být kriminalizováno. Návrh ICE dále uvádí, že v Kostarice je zhruba 20 procent mezinárodních hovorů realizováno prostřednictvím technologie VoIP.

Otázka, zda by použití VoIP mělo být regulováno jako telekomunikační služba nebo ponecháno bez jakékoliv regulace jakožto datová služba, byla již mnohokráte diskutována na řadě míst, včetně USA. Většina vládních agentur i soudních rozhodnutí se nakonec dobrala k tomu, že internetové telefonování je datová služba a že by nemělo podléhat žádné regulaci.

Zdroj: Techweb

Diskuze (37) Další článek: Počítačová daň může nahradit televizní poplatky

Témata článku: Internet, Monopoly, Voice, Rostoucí popularita, Volání, Telekomunikační služba, Datová služba, Kost, Mezinárodní agentura

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů