Korea bojuje proti závislosti na internetu, otevřela léčebny

19. listopadu 2007
Žijeme s Windows Live SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
O tom, že se lidé v Jižní Koreji poutají k internetu více než je obvyklé a zdrávo, se ví už dlouhou dobu a začala si to uvědomovat i tamní vláda.

O tom, že se lidé v Jižní Koreji poutají k internetu více než je obvyklé a zdrávo, se ví už dlouhou dobu a začala si to uvědomovat i tamní vláda. V asijské zemi je k celosvětové síti vysokorychlostně připojeno kolem devadesáti procent všech domácností a spousta nejen mladých lidí se stala závislých zejména na on-line hrách a podřizuje tomu veškerý život. Známo je i několik případů, kdy mladí lidé umřeli na dehydrataci či jiné příhody, které je vlivem neustálého sezení u počítače postihly.

Podle tříletého výzkumu, který financovala jihokorejská vláda, je reálná šance, že kolem třiceti procent mladých korejců do osmnácti zcela propadne internetu. V Soulo proto padlo rozhodnutí o vybudování stočtyřiceti poradenských center a sto nemocnic pro lidi závislé na světovém fenoménu.

Zdroj: Novinky.cz

Diskuze (16) Další článek: Žijeme s Windows Live

Témata článku: Reálná šance, Boj, Jižní Korea, Korea, Závislost, I/O


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky