Kazaa ztratila pozici nejpoužívanější výměnné sítě, nyní vede eOsel

Výměnná síť eDonkey je podle společnosti BayTSP novým králem výměnných sítí s průměrným denním počtem uživatelů 2,54 milionu. Výměnná síť Kazaa, která byla po Napsteru novým synonymem pro tuto oblast software, klesla v počtu uživatel na druhé místo s průměrnou denní návštěvou 2,48 milionu přihlášených klientů.

Popularita sítě Kazaa začala klesat před rokem, kdy Americká asociace nahrávacích studií (RIAA) zahájila řadu soudních žalob proti uživatelům této výměnné sítě. Podle některých odborníků jsou za odezníváním popularity Kazaa také technologické důvody, kdy eDonkey i další výměnné sítě nabízejí lepší protokoly pro přenosy velkých objemů dat.

Roste také popularita technologie pro sdílenou distribuci souborů BitTorrent, kterou používají i softwarové společnosti, zejména z oblasti herního průmyslu. Vzhled k povaze BitTorrentu nelze určit počty uživatelů této technologie, podle společnosti Cache Logic ale objem dat přenášených pomocí BiTorrentu přesáhl objem dat přenesených v rámci sítě Kazaa už v létě.

Zdroj: CNet

Diskuze (11) Další článek: Umax jednou nohou z výstaviště

Témata článku: Software, Síť, Klient Kazaa, Nová studie, Logic, Kaz, Výměnná síť, Kazaa, Pozice


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky