K internetu má přístup dalších 602 českých knihoven

Ke 30. září 2004 vybavilo Ministerstvo informatiky v rámci Projektu internetizace knihoven (PIK) 602 knihoven připojením k internetu. PIK vznikl na základě plnění cílů Státní informační a komunikační politiky ČR – eČesko 2006. Do konce roku 2006 by měly být připojeny k internetu všechny knihovny.

MI zahájilo projekt v roce 2003, kdy došlo v pilotní fázi k připojení prvních 360 knihoven. K 30. září 2004 vybavilo MI připojením k internetu dalších 602 knihoven. Do konce roku 2004 bude připojeno ještě 500 knihoven. Připojení knihoven je realizováno v rámci dotačního programu MŠMT Veřejné informační služby knihoven (VISK), konkrétně VISK3. Konektivita je dodávána na základě Rámcové smlouvy a Základní prováděcí smlouvy využitím KI ISVS.

Ministerstvo informatiky předpokládá připojení dalších 4000 knihoven do konce roku 2006. Tento počet zahrnuje i určité procento již připojených knihoven, u nichž lze očekávat, že využijí možnosti dotace a požádají o připojení v rámci PIK. K ukončení projektu dojde po skončení posledního 3letého cyklu financování, tj. v průběhu roku 2009, pokud nebude projekt prodloužen schválením dalšího postupu financování.

Zdroj: Ministerstvo Informatiky ČR

Váš názor Další článek: Ozvučený květináč, který připojíte přes USB

Témata článku: Knihovna, Přístup

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu