Jsou výsledky FutureMarku věrohodné?

Podle všeho se FutureMark s Nvidií po rozepřích o tom, zda Nvidia v testech s ovladači Detonator FX 44.03 a 43.51 WHQL v 3D Marku 2003 podvádí, o čemž jsme také informovali, či nikoliv usmířili. Na webových stránkách serveru [H]ardOcp se totiž objevilo smírčí prohlášení obou firem, ve kterém se praví, že Nividia se vlastně podvodu nedopustila. Prý jde spíše o specifickou optimalizaci než o podvod.

Dále se v prohlášení praví: „Svět 3D grafiky se s poslední generací vysoce programovatelných grafických čipů dramaticky změnil. Přiblížil se více světu běžných procesorů a stejně tak má dnes každý grafický čip jinou architekturu a jedinečné optimalizační procesy. Jen pro srovnání, test PC Mark 2002 používá jinak navržené testy pro procesory AMD Athlon XP a jinak pro Pentium 4 od Intelu. 3DMark03 je ale navržen jako neoptimalizovaný DirectX test a proto může poskytovat velmi rozdílné výsledky …“

Jasně se ukazuje, že syntetické testy už dnes nemají většího smyslu a nic na tom nemění ani poslední Patch 3.3.0 pro 3DMark03. Výsledky se dají vždy nějak obejít a nejsou tedy moc věrohodné.

Diskuze (35) Další článek: DigiTýden: novinky mezi digitálními fotoaparáty

Témata článku: Futuremark, 3D Mark, Poslední procesor, Nvidia, Rozdílný svět

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů