Jsou tu nové procesory Intel Core, optimalizované pro Windows 10

Jsou tu nové procesory Intel Core, optimalizované pro Windows 10

Intel před zahájením veletrhu IFA představil novou řadu procesorů určených pro notebooky, ultrabooky, zařízení 2 v 1 a mainstreamové desktopy. Již šestá generace procesorů Core (kódové označení Skylake) má novou řadu M, která navazuje na loňský osamocený model Core M a jedná se u ultraúsporné procesory série Y určené pro pasivně chlazené zařízení. Do notebooků a ultrabooků pak míří nová řada vycházející ze série U a výkonnější H zas ozdobí větší herní notebooky. Do desktopů jsou pak určeny novinky série S s TDP 35, 65 nebo 91 W.

Dnes představené novinky Intelu:

  • 5 procesorů Intel Core M3, M5 a M7 s TDP 4,5 W (série Y určená pro tablety, 2 v 1 atp.)
  • 14 procesorů Intel Core pro utrabooky s TDP 15 a 28 W (série U)
  • 7 procesorů Intel Core s TDP 45 W pro velké notebooky, z toho jeden odemčený (série H)
  • 2 procesory Intel Xeon s TDP 45 W pro mobilní pracovní stanice 
  • 8 procesorů Intel Core pro desktopy, minipočítače a all-in-one s TDP 35 W
  • 10 procesorů Intel Core pro desktopy, minipočítače a all-in-one s TDP 65 W
  • 2 procesory Intel Core pro herní desktopy s TDP 91 W

Je to velká dávka nových čipů a ještě pozorně prozkoumáme všechny zajímavosti. Celkem se jedná o 48 nových procesorů. Kromě nových Core procesorů obsahuje i dva nové Xeony určené pro mobilní pracovní stanice. Všechny procesory jsou vyrobeny 14nm technologií a kladou důraz na nízkou spotřebu. Přesto se oproti předchozí generaci výrazně zvedl výkon, a to zejména grafický. Podporovány jsou všechna moderní rozhraní zahrnující i bezdrátové nabíjení WiGig, bezdrátový přenos obrazu WiDi, Thunderbolt 3 s rozhraním USB Type-C a další.

Při vývoji Intel spolupracoval s Microsoftem, aby všechny nové technologie procesorů bezvadně spolupracovaly s novým operačním systémem Windows 10, ať už se jedná o šifrování, rozeznávání uživatelů prostřednictvím Windows Hello a kamery RealSense nebo optimalizace výdrže.     

Diskuze (29) Další článek: Google mění logo a nejde o drobnou kosmetiku

Témata článku: Hardware, Windows 10, Intel, Procesory, Bezdrátové nabíjení, IFA 2015, Intel Core, Proces, Velká dávka, Velký článek, Šestá generace, Velká série, Nový procesor, Herní desktop


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu