Již 122 bezdrátových sítí v databázi Internetu pro všechny

Sdružení Internet pro všechny na svých stránkách vytvořilo novou podobu seznamu bezdrátových sítí. Na první pohled se toho moc nezměnilo. Snad pouze mapa je zas o něco přehlednější. Nejdůležitější změny však prodělal seznam sítí z druhé strany, která zůstává návštěvníkům utajena. Všechny sítě jsou od této chvíle řazeny databázově s možností okamžité editace, kterékoliv položky přímo z redakčního systému.

Klepněte pro větší obrázek

V předchozí verzi nebylo možné přidat síť jiným způsobem, než zaslat informace na naší adresu. To je již minulostí. Kolega Pavel Sviták pro vás vytvořil on-line formulář, kde lze v jednotlivých krocích vložit všechny důležité informace o bezdrátové síti. Ke každému kroku je připravena nápověda, případně je možné se inspirovat také kompletně zpracovanou vzorovou sítí.

V případě, že chcete údaje o vaší síti pouze aktualizovat obraťte se přímo na adresy Miloslav Sova, Pavel Sviták, redakce IPV. Pošlete pouze tu část vaší prezentace, kterou chcete aktualizovat. Pro přesnost bude vhodné do e-mailu uvést původní text a nový text kterým ten starý chcete nahradit.

Za první dny fungování nové podoby se podařilo zvýšit počet sítí v seznamu ze 108 na 121 sítí. Ovšem objevily se i první nedostatky, které nejsou technického charakteru. Jde o často neúplné informace ze strany provozovatelů sítí, které brání zařazení do seznamu.

Databáze sítí má za úkol pomoci s výběrem připojení uživatelům zejména z oblastí, kde neexistuje alternativa k předraženému dial-up připojení v podání ČTc.

Diskuze (12) Další článek: Jak jednoduše proniknout přes Norton Internet Security

Témata článku: Internet, síť, První krok, Předchozí výběr, Předchozí návštěvník, Bezdrátový internet


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu