Ještě lehčí než Macbook: nové pracovní Fujitsu váží necelých 800 gramů

Ještě lehčí než Macbook: nové pracovní Fujitsu váží necelých 800 gramů

Svůj model mezi ultralehké notebooky přidalo také Fujitsu – vedle několika dalších modelů totiž představilo LifeBook U937/P směřující do pracovní sféry, jenž zaujme i hmotností 799 gramů.

Jde o třináctipalcový model s displejem o rozlišení 1 920 × 1 080, kde jsou samozřejmostí velmi tenké rámečky, především ty vertikální. Procesorem je podle očekávání Intel Core i5 řady Kaby Lake z úsporné řady U, tady konkrétně i5-7200U. Ten nabídne dvě jádra a čtyři vlákna se základní frekvencí 2,5 GHz.

Klepněte pro větší obrázek
Prozatím jediná oficiální fotografie nového Fujitsu LifeBook U937/P

Navzdory tenké konstrukci zde najdeme i dostatek konektorů – dvojici USB 3.0 a jednou USB typu C s rozhraním USB 3.1. Pro připojení monitoru poslouží HDMI a nechybí ani gigabitový ethernet či čtečka otisků prstů.

LifeBook U937/P bude k dispozici ve dvou barvách – černé a červené. Prodávat se začne na začátku února primárně na japonském trhu za částku 284 900 jenů, tedy asi 63 500 korun. O případné dostupnosti na tuzemském trhu nemáme informace.

Přečtěte si také:

Diskuze (11) Další článek: Apple letos dosáhne celkového příjmu přes tisíc miliard dolarů jen s iOS, iPhone je nejúspěšnější produkt všech dob

Témata článku: Notebooky, Kaby Lake, Fujitsu, Gram, Trackpoint, Nové fujitsu, Oficiální fotografie, Asus Zenbook, Zenbook

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší