Jak používat myš na více počítačích zároveň

Jak používat myš na více počítačích zároveň

Jednu počítačovou myš můžete využívat na více počítačích zároveň. Nejsnadnější cestou k tomu je nová funkce Flow, kterou u svých myší představil Logitech. Umožňuje plynulý přechod kurzoru mezi více počítači a navíc je podporována i funkce schránky. Z jednoho počítače tak můžete kopírovat texty, obrázky či celé soubory do druhého. Stačí mít myš spárovanou s oběma počítači, mít je připojeny na stejné síti a v obou mít obslužný software Logitechu.

Řešení od Logitechu je velmi snadno nastavitelné, dobře funkční, rychlé a spolehlivé. Funguje přitom napříč platformami Windows a macOS. Velkou nevýhodou je však vazba na konkrétní modely myší, které navíc nejsou nikterak levné.

Alternativním řešením tak může být software Synergy. Ten funguje na stejném principu a má i pokročilé funkce navíc. Je ovšem placený.

Váš názor Další článek: Sonda Parker Solar Prove vyletí za rok ke Slunci. Bude to nejrychlejší objekt, jaký člověk vyrobil

Témata článku: Software, Windows, Myši, Logitech, Celý soubor, Velká nevýhoda, Funkce, Flow, MX master, Počítačová myš, Pokročilá funkce, Počítač, Více, Řešení, Alternativní řešení, Synergy, Plynulý přechod, Obslužný software, Stejná síť, Symless, Nová funkce, Stejný princip, Nejsnadnější cesta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů