Jaguár od Apple řve

Firma Apple Computer, Inc., uvedla oficiálně zahájila prodej operačního systému Mac OS X verze 10.2 „Jaguar“. Start byl načasován na 23. srpna 2002 na 10:20 večer (neboli 22:30), přičemž byl využit Apple Store. Podle prohlášení výrobce se prodalo obrovské množství už v prvních 100 minutách.

Apple akci pojmenoval „100 Minutes of Jaguar“ a za těchto prvních 100 minut navštívilo 35 prodejen Apple Store přes 50 tisíc lidí. Dne 27. srpna Apple prohlásil, že jen za první víkend (24. a 25. srpna 2002) se prodalo více než 100 tisíc kopií tohoto operačního systému.


Živě komentuje:

Firma Apple se zřejmě poučila od Microsoftu. Ten je vysloveně mistrem psychologie, když dokáže vyburcovat běžnou uživatelskou veřejnost k nákupní mánii blížící se k hysterii. Vzpomeňme si na události z doby před sedmi lety. Ano, mám na mysli čekání a příchod operačního systému MS Windows 95. Tehdy se tvořily před obchody dlouhé fronty a někteří uživatelé pociťovali dokonce i obrovské pocity štěstí, vyvolané pouhým tisknutím krabice MS Windows 95 na prsa. Microsoft také tehdy věnoval na propagaci obrovské částky, které se rozmělnily v ohňostrojích, pouličních oslavách, ale též v nákupu písně od Rolling Stones. Apple pochopitelně nemá takovou základnu počítačů, na které by jejich Mac OS bylo možné nainstalovat, ale přes neporovnatelně nižší investovanou sumu do reklamy byl první prodejní náraz poměrně působivý a nezměnil na tom nic fakt, že cenová politika u tohoto výrobku mírně ignoruje majitele předchozích verzí. U Microsoftu se určité části odborníků takové chování nelíbí (vlastně hlavně proto, že jde právě o Microsoft), zatímco když firma Apple dělá něco podobného (v rozsahu odpovídajícím rozšířenosti počítačů Apple), drží jim palce. Není to zrovna fér vůči Microsoftu, avšak není nic zlého na tom, když se přeje slabším.

Diskuze (15) Další článek: Nové logo pro Pentium 4

Témata článku: , , , , , , , , , ,