Itanium 2 Deerfield na trhu

Intel dnes uvedl na trh dva přírůstky do rodiny serverových procesorů. Jedním z nich je Itanium 2 s nízkonapěťovým napájením označované kódovým jménem Deerfield. Druhým procesorem je klasické Itanium 2 s malou cache určené pro levnější servery.

Oba nové procesory vycházejí z jádra 1,5 GHz Itania 2. Deerfield určený do rackových serverů pracuje na frekvenci 1 GHz a je osazen 1,5 MB cache. Díky sníženému napájení a taktu procesoru dosahuje Deerfield poloviční spotřeby ve srovnání s klasickým Itaniem 2 Madison.

Druhá novinka je Itanium 2 s taktem 1,4 GHz a cache ometenou také na 1.5 MB ve srovnání s tří až šestimegabajtovou cache u plnohodnotných procesorů Itanium 2. Tento procesor je podle Intelu vhodný zejména do serverových clusterů, které vyžadují silný výpočetní výkon bez vysokých nároků na cache.

Omezení velikosti vyrovnávací paměti u obou procesorů vyústilo i ve výrazně nižší ceny. Při odběru 1000 kusů bude 1,4 GHz Itanium 2 stát 1 172 dolarů a nízkonapěťový Deerfield pouze 744 dolarů. Pro srovnání: 1,5 GHz Itanium 2 Madison s 6MB cache stojí 4 227 amerických dolarů.

Zdroj: Silicon Valley

Diskuze (20) Další článek: ADSL má 10 000 uživatelů

Témata článku: Vysoký takt, IT, Trh, Poloviční velikost, Madison

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší