Itanium 2 Deerfield na trhu

Intel dnes uvedl na trh dva přírůstky do rodiny serverových procesorů. Jedním z nich je Itanium 2 s nízkonapěťovým napájením označované kódovým jménem Deerfield. Druhým procesorem je klasické Itanium 2 s malou cache určené pro levnější servery.

Oba nové procesory vycházejí z jádra 1,5 GHz Itania 2. Deerfield určený do rackových serverů pracuje na frekvenci 1 GHz a je osazen 1,5 MB cache. Díky sníženému napájení a taktu procesoru dosahuje Deerfield poloviční spotřeby ve srovnání s klasickým Itaniem 2 Madison.

Druhá novinka je Itanium 2 s taktem 1,4 GHz a cache ometenou také na 1.5 MB ve srovnání s tří až šestimegabajtovou cache u plnohodnotných procesorů Itanium 2. Tento procesor je podle Intelu vhodný zejména do serverových clusterů, které vyžadují silný výpočetní výkon bez vysokých nároků na cache.

Omezení velikosti vyrovnávací paměti u obou procesorů vyústilo i ve výrazně nižší ceny. Při odběru 1000 kusů bude 1,4 GHz Itanium 2 stát 1 172 dolarů a nízkonapěťový Deerfield pouze 744 dolarů. Pro srovnání: 1,5 GHz Itanium 2 Madison s 6MB cache stojí 4 227 amerických dolarů.

Zdroj: Silicon Valley

Diskuze (20) Další článek: ADSL má 10 000 uživatelů

Témata článku: Madison, Poloviční velikost, IT, Vysoký takt, Plnohodnotný procesor, Trh, Itanium


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu