Invex: Notebooky Sony v České republice - zatím jen dva modely

Jak jsem slíbil včera, jsou tu podrobnosti o plánech Sony se zaváděním prodeje notebooků Vaio do České republiky. Naše republika je spolu se Švédskem a Řeckem další zemí, kde se od letošního podzimu začnou Vaio notebooky prodávat.

Na trh nevstoupí celé široké portfolio notebooků, ale pro začátek jen dva modely. Oba jsou vylepšenými variantami notebooků, které byly k vidění už na CeBITu, na pohled jsou tedy známé, vnitřní výbavou se nicméně jedná o novinky.

Model GRT896HP nabízí 16,1palcový displej (1280x1024), procesor Pentium 4 na frekvenci 2,8 GHz, 512 MB RAM a 60GB disk. Grafika je od nVidie, konkrétně GeForce FX Go5600. Vestavěné je rovněž WiFi, čtečka MemoryStick karet a vyměnitelná duální +/- DVD vypalovačka. Jedná se o větší notebook určený zejména na připojení k síti, váha 3,9 kg a udávaná výdrž 1:36 hovoří jasně. Cena je stanovena na 71 300 bez DPH.

Druhým modelem je PCG-Z1RMP vybavený technologií Centrino s procesorem na 1,5 GHz. Mimo WiFi nabízí i vestavěný Bluetooth. Dále obsahuje 14,1palcový displej (1400x1050), 512 MB RAM, 60GB disk, samozřejmě také čtečku Memory Stick karet FireWire a další konektory. Cena bude přibližně 64 tisíc bez daně.

Klepněte pro větší obrázek

Vlevo GRT896HP (tedy není to úplně tento typ, ale jen stejně vypadající varianta), vpravo pak PCG-Z1RMP.

Sony nechce prodávat notebooky jako kus železa, takže je standardní součástí i bohatá výbava, například nástroje na zpracování videa, tvorbu DVD titulů a podobně. Záruka je standardní dvouletá s možností rozšíření na tříletou.

Sony své notebooky nabídne prostřednictvím distributorů i přímo do prodejen Elvia pro, Datart nebo ElectroWorld.

Tento omezený sortiment se rozroste až příští rok, kdy se můžeme těšit nejen na další normální notebooky, ale i ty malé subnotebooky Vaio, kterými se Sony proslavila.

 

Diskuze (1) Další článek: Český Office 2003 dokončen, na trhu bude v listopadu

Témata článku: Notebooky, Sony, Invex, Kus železa, Rozšířená záruka, Letošní model, Tříletá záruka, Mode, Sony Vaio, Model S, GRT, Republic, Model, Memory Stick


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu