Invex a Digitex 2007 od úterka 23. 10. do soboty 27. 10.

Letošní veletrhy Invex a Digitex otevřou své brány i víkendovým návštěvníkům. V rámci nového časového formátu od úterý do soboty plánují více oslovit domácnosti a podnikatele mimo oblast ICT. Organizátoři ohlašují značné množství konferencí či tématických projektů a už nyní mají jasno o třicítce z nich. Jednotlivé dny budou opět tématicky rozděleny a sobota nabídne rodinné vstupné.  Brněnské Výstaviště bude hostit 17. mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a 3. mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX ve dnech 23. – 27. října 2007.

Časový posun v tradičním pětidenním veletržním formátu na úterý až sobotu je největší inovací koncepce letošních veletrhů Invex a Digitex a společně s tématickým členěním veletržních dnů sledují záměr dalšího posílování účasti bonitních návštěvnických skupin. Digitex se tímto více otevírá domácnostem a víkendovým návštěvníkům s větší dojížďkovou vzdáleností, zatímco odbornému Invexu změna přinese posílení návštěvnosti z řad podnikatelů mimo oblast ICT.  Organizátoři zároveň přicházejí se sobotním lákadlem pro rodiny a pro tento den jim připravili zvýhodněné rodinné vstupné. Zůstává zachován pětidenní časový formát.

“Naší hlavní prioritou se pro letošní rok stává zkvalitnění návštěvnické struktury, a to jak z řad podnikatelů, tak i široké veřejnosti“, říká Petr Ondrášek, vedoucí manažer veletrhů Invex a Digitex a dodává: „Stejně jako v loňském roce, tak i letos veletrhy nabídnou tématicky zaměřené dny. Ještě atraktivnější bude doprovodný program v rámci Conferences&Events. “

První dva veletržní dny (úterý a středa) jsou odborné, následovat budou tři dny pro veřejnost. Úterý 23. 10. je tématicky zaměřeno jako Den státní správy a samosprávy. Středa 24. 10. jako Den podnikových ICT řešení. Čtvrtek 25. 10. jako Den prodejního řetězce IT a CE. Pátek 26. 10. je Den veřejného sektoru a sobota 27. 10. je Den zábavy a prodeje. Slovenský národní den proběhne v úterý, Polský národní den ve středu.

Conferences&Events jako nedílná součást veletrhů Invex a Digitex jsou v letošním roce bohatší než kdykoliv předtím. Již v těchto dnech pořadatelé ohlašují takřka tři desítky akcí, které umožní svou specializací setkání vystavovatelů a návštěvníků nad konkrétními tématy a jsou koncipovány jako tématická podpora samotné veletržní účasti firem k vybraným cílovým skupinám, ať už v profesionální nebo vzdělávací rovině.

Na Invex za odborností, na Digitex za zábavou
Zatímco Invex jako odborná „business to business“ platforma přináší větší nabídku specializovaných, oborově zaměřených tématických projektů, konferencí, seminářů a diskusních stolů, tak doprovodné akce v rámci Digitexu znamenají především návštěvnicky atraktivní projekty umožňující praktické srovnání výrobků z oblasti spotřební elektroniky.

INVEX – řešení pro business
V rámci Invexu se jedním z nejzajímavějších projektů bezpochyby stane konference Výběr a přínosy ERP systémů v podnikové praxi, zaměřená na inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů. Již téměř tradičně se i v letošním roce součástí Invexu stane Franchise Meeting Point – největší přehlídka podnikatelských příležitostí na území ČR. Chybět nebude ani setkání vrcholových manažerů průmyslových firem CIPR – Czech Informatics Projects Review 2007. Mezi další klíčový témata bude patřit například problematika elektronických komunikací a perspektivních telekomunikačních služeb, informační bezpečnosti nebo komplexní řešení podnikové IT infrastruktury.

DIGITEX – digitální domácnost, zábava a hry…
Digitex opět nastíní v rámci Technologie & Design střety a sbližování moderní technologie s atraktivním vzhledem. Fotoaréna powered by IDIF přinese živé srovnání nejzajímavějších digitálních fotoaparátů a Zvětšený svět DIGIFOTO pak výstavu snímků za účasti předních českých fotografů. Nejnovější trendy spotřební elektroniky budou představeny v rámci projektu HIGH DEFINITION LIVE! a jak je to v podmínkách moderní domácnosti návštěvníkům přiblíží Inteligentní domácnost. Chybět nebudou ani mobilní telefony a to v rámci Mobility Hall a v soutěžní podobě  na MISTROVSTVÍ V „ESEMESKOVÁNÍ“. Oblast počítačových her bude zastoupena jak vývojáři v Developer Point, tak i hráči v INVEX-DIGITEX CUPu. Stejně jako v uplynulém roce bude k vidění též výstava k historii, současnosti a budoucnosti médií.

Projekty příslušné pro veletrh INVEX

E-VIZE KRAJŮ, MĚST A OBCÍ 200X – ELEKTRONIZACE STÁTNÍ SPRÁVY
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Konference, která proběhne během v rámci prvního dne veletrhu, Dne státní správy a samosprávy, je určená pro zástupce měst a obcí. Tematické přednášky budou zahrnovat kromě diskusních panelů prezentace konkrétních realizovaných projektů ve státní správě. Očekávána registrace více než 1200 starostů a informatiků obcí.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Pavilon G2 – Prezentační centrum

TELCO & BROADBAND VIZE 200X - PERSPEKTIVNÍ KOMUNIKAČNÍ SLUŽBY
(24.10.) den podnikových ict řešení
Odborná konference a diskusní panely na vybraná témata za účasti významných osobností oboru telekomunikací osvětluje hlavní trendy elektronických komunikací a vize jejich dopadů – od obsahu elektronických komunikací až po firemní komunikační řešení nebo služby pro státní správu.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon G2 – Prezentační centrum

VÝBĚR A PŘÍNOSY ERP SYSTÉMŮ V PODNIKOVÉ PRAXI
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference zaměřená na aktuální trendy a inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů a jejich konkrétní dopady pro firemní stabilitu a růst.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Kongresové centrum, sály A, B, C

CIPR – CZECH INFORMATICS PROJECTS REVIEW
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference za účasti zástupců vrcholového managementu českého průmyslu, správy a IT společností s podtitulem „ICT jako nedílná součást úspěšného růstu podniku.“ Diskuse zástupců velkých investorů a realizátorů řešení v oblasti ICT nad prezentacemi významných realizovaných projektů.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum

RESELLER MEETING POINT
(25.10.) den prodejního řetězce
Zástupcům prodejního řetězce v oblasti IT a spotřební elektroniky bude určena specializovaná sekce s registrovaným vstupem, která nemá klasický výstavní charakter. Jejím cílem je zprostředkování nových obchodních kontaktů mezi výrobci, prodejci a distributory v klidném a nerušeném prostředí.
Kdy a kde: úterý 23. – čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon G2

ICT FÓRUM PRO ČESKÉ A SLOVENSKÉ ŠKOLY
(26.10.) den veřejného sektoru
Prostor dostanou také odborníci ze školství, zdravotnictví a veřejné správy – na ICT Fóru pro školy může získat více než 500 registrovaných ředitelů škol a lektorů praktické zkušenosti s využitím ICT v samostatné výuce.
Kdy a kde: pátek 26. 10. 2007, Kongresové centrum, sály A, B, C

EHEALTH – INFORMAČNÍ SYSTÉMY VE ZDRAVOTNICTVÍ
(26.10.) den veřejného sektoru
Panelová diskuse při příležitosti Dne veřejného sektoru v oblasti školství a zdravotnictví na téma významu ICT pro ekonomiku zdravotnictví a elektronických zdravotních záznamů
Kdy a kde: pátek 26. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum, sál II

FÓRUM ELEKTRONICKÉ KOMUNIKACE 2007
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Tradiční zahajovací konference reaguje na aktuální hybná témata elektronických komunikací za účasti vládních představitelů, zástupců regulátora a významných osobností telekomunikačního světa.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

MILNÍKY DIGITÁLNÍ TELEVIZE
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Tradiční panelová diskuse na téma digitalizace rozhlasového a televizního vysílání v ČR za účasti odborníků z oblasti distribuce televizního signálu a celostátních televizních stanic, zástupců státní správy a regulačních orgánů a zástupců významných technologických firem.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

FRANCHISE MEETING POINT
(24.10.) den podnikových ict řešení
Největší přehlídka podnikatelských příležitostí v ČR Franchise Meeting Point, na které se představí nejaktivnější franchisingové systémy na českém trhu, doplněné prezentacemi finančních institucí a služeb pro podnikatele.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon A2

EVROPSKÉ FRANCHISOVÉ DNY
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference za účasti zástupců státní správy, renomovaných světových odborníků v oblasti franchisového podnikání a zástupci významných podnikatelských a franchisových svazů z řady zemí Střední a Západní Evropy.
Kdy a kde: středa 24. – čtvrtek 25. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

VOIP & BROADBAND EXPO
(24.10.) den podnikových ict řešení
Fenoménu internetové telefonie a širokopásmovému připojení bude již potřetí věnována tematicky profilovaná sekce.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon G1


SVĚT IT SECURITY – VYTVOŘME SI BEZPEČNOU BUDOUCNOST
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference na téma informační bezpečnosti pro profesionály a zkušeností z praktické implementace systémů řízení informační bezpečnosti.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon A3 – sál Morava

LINUX HALL – LINUX A OPEN SOURCE V PRAXI
Jednodenní odborná konference určená IT profesionálům pracujícím ve firemním sektoru, státní správě nebo samosprávě a všem, kteří se chtějí seznámit s trendy v oblasti profesionálního využití Linuxu a open source.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Pavilon A3 – sál Morava

JOB FAIR
Tento personalistický projekt představuje na Invexu problematiku lidských zdrojů v oboru informačních technologií a je určen prezentaci nabídek pracovních příležitostí a vzdělávání.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon A2

VIP INDOOR GOLF INVEX CUP
Golfový turnaj pro vystavovatele a zvané opět zatraktivní průběh veletržního dění v businessovém pavilonu G2 jako oáze pohody a odpočinku
Kdy a kde: úterý 23. - čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon G2

Projekty příslušné pro veletrh DIGITEX

MEDIA HALL – „HISTORIE A SOUČASNOST MÉDIÍ“ A „DIGITÁLNÍ VYSÍLÁNÍ DNES A ZÍTRA“
Základem expozice realizované ve spolupráci s partnery je výstava o vývoji, proměnách a vlivu masových médií nazvaná „Zlaté časy médií“ a její druhé pokračování se bude zabývat také pronikáním technologií digitalizace rozhlasového a televizního vysílání do běžných domácností.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon E

TECHNOLOGIE & DESIGN
Cílem je představit špičkové produkty spotřební elektroniky a designu moderního nábytku ve světle inteligentních řešení domácnosti.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

GPS NAVIGACE PRO KAŽDÉHO
Oborově ucelený prostor v pavilonu B, na kterém návštěvník najde komplexní nabídku nejprodávanějších značek satelitní navigace.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

INTELIGENTNÍ DOMÁCNOST
Odborná konference o integraci nových technologií pro práci i domácí zábavu, hospodaření s energiemi až po zabezpečovací systémy v moderním pojetí bytové výstavby.
Kdy a kde: čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum, sál II

HIGH DEFINITION LIVE!
Nejžhavější trendy spotřební elektroniky v projektu, který se pod drobnohledem zaměří na témata od filmů ve vysokém rozlišení, špičkové elektroniky s HD zobrazení až po nástup nových technologií digitálního záznamu.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

FOTOARÉNA POWERED BY IDIF
Možnost „živého porovnání“ nejzajímavějších digitálních fotoaparátů dostupných na českém trhu a program přednášek známých osobností.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

DEVELOPER POINT
Interaktivní diskusní projekt na téma vývoje her a budoucí vize digitální zábavy.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

INVEX-DIGITEX CUP
Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách za účasti nejlepších hráčů, kteří si vybojovali účast v celoročních kvalifikacích.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon Z

ZVĚTŠENÝ SVĚT DIGIFOTO
Výstava snímků, vytištěné digitálně ve velkoplošném formátu za účasti předních českých fotografů.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

MOBILITY HALL A MISTROVSTVÍ V „ESEMESKOVÁNÍ“
Nejnovější produktové novinky nejprodávanějších značek mobilních telefonů na českém trhu s profesionálním poradenstvím doprovodí pátý ročník populární soutěže v esemeskování a přehlídka historických mobilních telefonů.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

Diskuze (3) Další článek: Lifebook P7320: Trpaslík od FSC se objeví v dubnu

Témata článku: Open source, Invex, Moderní domácnost, Vybraný cíl, Job, Meeting, Spotřební elektronika, Živý snímek, 10, Telco, Mobilní telefony v akci, High Point, Elektronický formát, Inteligentní domácnost, Veřejná komunikace, Mobilní telefony akce, Praktická elektronika, Český fotograf, Moderní technologie, Golf, Vybraný formát, Satelitní navigace, Digitální fotoaparáty v akci, Zábava, Vedoucí manažer


Určitě si přečtěte

Porno insider: Jak virtuální realita vstupuje do filmů pro dospělé

Porno insider: Jak virtuální realita vstupuje do filmů pro dospělé

** Pornografie údajně představuje třetinu internetové obsahu a je technologický tahounem ** Do erotického obsahu postupně zasahuje i virtuální realita ** Kromě vizuálního vjemu se pracuje také na virtuálním uspokojení toho hmatového

Jan Dudek | 28

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji