Invex a Digitex 2007 od úterka 23. 10. do soboty 27. 10.

Letošní veletrhy Invex a Digitex otevřou své brány i víkendovým návštěvníkům. V rámci nového časového formátu od úterý do soboty plánují více oslovit domácnosti a podnikatele mimo oblast ICT. Organizátoři ohlašují značné množství konferencí či tématických projektů a už nyní mají jasno o třicítce z nich. Jednotlivé dny budou opět tématicky rozděleny a sobota nabídne rodinné vstupné.  Brněnské Výstaviště bude hostit 17. mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a 3. mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX ve dnech 23. – 27. října 2007.

Časový posun v tradičním pětidenním veletržním formátu na úterý až sobotu je největší inovací koncepce letošních veletrhů Invex a Digitex a společně s tématickým členěním veletržních dnů sledují záměr dalšího posílování účasti bonitních návštěvnických skupin. Digitex se tímto více otevírá domácnostem a víkendovým návštěvníkům s větší dojížďkovou vzdáleností, zatímco odbornému Invexu změna přinese posílení návštěvnosti z řad podnikatelů mimo oblast ICT.  Organizátoři zároveň přicházejí se sobotním lákadlem pro rodiny a pro tento den jim připravili zvýhodněné rodinné vstupné. Zůstává zachován pětidenní časový formát.

“Naší hlavní prioritou se pro letošní rok stává zkvalitnění návštěvnické struktury, a to jak z řad podnikatelů, tak i široké veřejnosti“, říká Petr Ondrášek, vedoucí manažer veletrhů Invex a Digitex a dodává: „Stejně jako v loňském roce, tak i letos veletrhy nabídnou tématicky zaměřené dny. Ještě atraktivnější bude doprovodný program v rámci Conferences&Events. “

První dva veletržní dny (úterý a středa) jsou odborné, následovat budou tři dny pro veřejnost. Úterý 23. 10. je tématicky zaměřeno jako Den státní správy a samosprávy. Středa 24. 10. jako Den podnikových ICT řešení. Čtvrtek 25. 10. jako Den prodejního řetězce IT a CE. Pátek 26. 10. je Den veřejného sektoru a sobota 27. 10. je Den zábavy a prodeje. Slovenský národní den proběhne v úterý, Polský národní den ve středu.

Conferences&Events jako nedílná součást veletrhů Invex a Digitex jsou v letošním roce bohatší než kdykoliv předtím. Již v těchto dnech pořadatelé ohlašují takřka tři desítky akcí, které umožní svou specializací setkání vystavovatelů a návštěvníků nad konkrétními tématy a jsou koncipovány jako tématická podpora samotné veletržní účasti firem k vybraným cílovým skupinám, ať už v profesionální nebo vzdělávací rovině.

Na Invex za odborností, na Digitex za zábavou
Zatímco Invex jako odborná „business to business“ platforma přináší větší nabídku specializovaných, oborově zaměřených tématických projektů, konferencí, seminářů a diskusních stolů, tak doprovodné akce v rámci Digitexu znamenají především návštěvnicky atraktivní projekty umožňující praktické srovnání výrobků z oblasti spotřební elektroniky.

INVEX – řešení pro business
V rámci Invexu se jedním z nejzajímavějších projektů bezpochyby stane konference Výběr a přínosy ERP systémů v podnikové praxi, zaměřená na inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů. Již téměř tradičně se i v letošním roce součástí Invexu stane Franchise Meeting Point – největší přehlídka podnikatelských příležitostí na území ČR. Chybět nebude ani setkání vrcholových manažerů průmyslových firem CIPR – Czech Informatics Projects Review 2007. Mezi další klíčový témata bude patřit například problematika elektronických komunikací a perspektivních telekomunikačních služeb, informační bezpečnosti nebo komplexní řešení podnikové IT infrastruktury.

DIGITEX – digitální domácnost, zábava a hry…
Digitex opět nastíní v rámci Technologie & Design střety a sbližování moderní technologie s atraktivním vzhledem. Fotoaréna powered by IDIF přinese živé srovnání nejzajímavějších digitálních fotoaparátů a Zvětšený svět DIGIFOTO pak výstavu snímků za účasti předních českých fotografů. Nejnovější trendy spotřební elektroniky budou představeny v rámci projektu HIGH DEFINITION LIVE! a jak je to v podmínkách moderní domácnosti návštěvníkům přiblíží Inteligentní domácnost. Chybět nebudou ani mobilní telefony a to v rámci Mobility Hall a v soutěžní podobě  na MISTROVSTVÍ V „ESEMESKOVÁNÍ“. Oblast počítačových her bude zastoupena jak vývojáři v Developer Point, tak i hráči v INVEX-DIGITEX CUPu. Stejně jako v uplynulém roce bude k vidění též výstava k historii, současnosti a budoucnosti médií.

Projekty příslušné pro veletrh INVEX

E-VIZE KRAJŮ, MĚST A OBCÍ 200X – ELEKTRONIZACE STÁTNÍ SPRÁVY
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Konference, která proběhne během v rámci prvního dne veletrhu, Dne státní správy a samosprávy, je určená pro zástupce měst a obcí. Tematické přednášky budou zahrnovat kromě diskusních panelů prezentace konkrétních realizovaných projektů ve státní správě. Očekávána registrace více než 1200 starostů a informatiků obcí.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Pavilon G2 – Prezentační centrum

TELCO & BROADBAND VIZE 200X - PERSPEKTIVNÍ KOMUNIKAČNÍ SLUŽBY
(24.10.) den podnikových ict řešení
Odborná konference a diskusní panely na vybraná témata za účasti významných osobností oboru telekomunikací osvětluje hlavní trendy elektronických komunikací a vize jejich dopadů – od obsahu elektronických komunikací až po firemní komunikační řešení nebo služby pro státní správu.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon G2 – Prezentační centrum

VÝBĚR A PŘÍNOSY ERP SYSTÉMŮ V PODNIKOVÉ PRAXI
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference zaměřená na aktuální trendy a inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů a jejich konkrétní dopady pro firemní stabilitu a růst.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Kongresové centrum, sály A, B, C

CIPR – CZECH INFORMATICS PROJECTS REVIEW
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference za účasti zástupců vrcholového managementu českého průmyslu, správy a IT společností s podtitulem „ICT jako nedílná součást úspěšného růstu podniku.“ Diskuse zástupců velkých investorů a realizátorů řešení v oblasti ICT nad prezentacemi významných realizovaných projektů.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum

RESELLER MEETING POINT
(25.10.) den prodejního řetězce
Zástupcům prodejního řetězce v oblasti IT a spotřební elektroniky bude určena specializovaná sekce s registrovaným vstupem, která nemá klasický výstavní charakter. Jejím cílem je zprostředkování nových obchodních kontaktů mezi výrobci, prodejci a distributory v klidném a nerušeném prostředí.
Kdy a kde: úterý 23. – čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon G2

ICT FÓRUM PRO ČESKÉ A SLOVENSKÉ ŠKOLY
(26.10.) den veřejného sektoru
Prostor dostanou také odborníci ze školství, zdravotnictví a veřejné správy – na ICT Fóru pro školy může získat více než 500 registrovaných ředitelů škol a lektorů praktické zkušenosti s využitím ICT v samostatné výuce.
Kdy a kde: pátek 26. 10. 2007, Kongresové centrum, sály A, B, C

EHEALTH – INFORMAČNÍ SYSTÉMY VE ZDRAVOTNICTVÍ
(26.10.) den veřejného sektoru
Panelová diskuse při příležitosti Dne veřejného sektoru v oblasti školství a zdravotnictví na téma významu ICT pro ekonomiku zdravotnictví a elektronických zdravotních záznamů
Kdy a kde: pátek 26. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum, sál II

FÓRUM ELEKTRONICKÉ KOMUNIKACE 2007
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Tradiční zahajovací konference reaguje na aktuální hybná témata elektronických komunikací za účasti vládních představitelů, zástupců regulátora a významných osobností telekomunikačního světa.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

MILNÍKY DIGITÁLNÍ TELEVIZE
(23.10.) den státní správy a samosprávy
Tradiční panelová diskuse na téma digitalizace rozhlasového a televizního vysílání v ČR za účasti odborníků z oblasti distribuce televizního signálu a celostátních televizních stanic, zástupců státní správy a regulačních orgánů a zástupců významných technologických firem.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

FRANCHISE MEETING POINT
(24.10.) den podnikových ict řešení
Největší přehlídka podnikatelských příležitostí v ČR Franchise Meeting Point, na které se představí nejaktivnější franchisingové systémy na českém trhu, doplněné prezentacemi finančních institucí a služeb pro podnikatele.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon A2

EVROPSKÉ FRANCHISOVÉ DNY
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference za účasti zástupců státní správy, renomovaných světových odborníků v oblasti franchisového podnikání a zástupci významných podnikatelských a franchisových svazů z řady zemí Střední a Západní Evropy.
Kdy a kde: středa 24. – čtvrtek 25. 10. 2007, Kongresové centrum, sál A

VOIP & BROADBAND EXPO
(24.10.) den podnikových ict řešení
Fenoménu internetové telefonie a širokopásmovému připojení bude již potřetí věnována tematicky profilovaná sekce.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon G1


SVĚT IT SECURITY – VYTVOŘME SI BEZPEČNOU BUDOUCNOST
(24.10.) den podnikových ict řešení
Konference na téma informační bezpečnosti pro profesionály a zkušeností z praktické implementace systémů řízení informační bezpečnosti.
Kdy a kde: středa 24. 10. 2007, Pavilon A3 – sál Morava

LINUX HALL – LINUX A OPEN SOURCE V PRAXI
Jednodenní odborná konference určená IT profesionálům pracujícím ve firemním sektoru, státní správě nebo samosprávě a všem, kteří se chtějí seznámit s trendy v oblasti profesionálního využití Linuxu a open source.
Kdy a kde: úterý 23. 10. 2007, Pavilon A3 – sál Morava

JOB FAIR
Tento personalistický projekt představuje na Invexu problematiku lidských zdrojů v oboru informačních technologií a je určen prezentaci nabídek pracovních příležitostí a vzdělávání.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon A2

VIP INDOOR GOLF INVEX CUP
Golfový turnaj pro vystavovatele a zvané opět zatraktivní průběh veletržního dění v businessovém pavilonu G2 jako oáze pohody a odpočinku
Kdy a kde: úterý 23. - čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon G2

Projekty příslušné pro veletrh DIGITEX

MEDIA HALL – „HISTORIE A SOUČASNOST MÉDIÍ“ A „DIGITÁLNÍ VYSÍLÁNÍ DNES A ZÍTRA“
Základem expozice realizované ve spolupráci s partnery je výstava o vývoji, proměnách a vlivu masových médií nazvaná „Zlaté časy médií“ a její druhé pokračování se bude zabývat také pronikáním technologií digitalizace rozhlasového a televizního vysílání do běžných domácností.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon E

TECHNOLOGIE & DESIGN
Cílem je představit špičkové produkty spotřební elektroniky a designu moderního nábytku ve světle inteligentních řešení domácnosti.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

GPS NAVIGACE PRO KAŽDÉHO
Oborově ucelený prostor v pavilonu B, na kterém návštěvník najde komplexní nabídku nejprodávanějších značek satelitní navigace.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

INTELIGENTNÍ DOMÁCNOST
Odborná konference o integraci nových technologií pro práci i domácí zábavu, hospodaření s energiemi až po zabezpečovací systémy v moderním pojetí bytové výstavby.
Kdy a kde: čtvrtek 25. 10. 2007, Pavilon E – Business Centrum, sál II

HIGH DEFINITION LIVE!
Nejžhavější trendy spotřební elektroniky v projektu, který se pod drobnohledem zaměří na témata od filmů ve vysokém rozlišení, špičkové elektroniky s HD zobrazení až po nástup nových technologií digitálního záznamu.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

FOTOARÉNA POWERED BY IDIF
Možnost „živého porovnání“ nejzajímavějších digitálních fotoaparátů dostupných na českém trhu a program přednášek známých osobností.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon F

DEVELOPER POINT
Interaktivní diskusní projekt na téma vývoje her a budoucí vize digitální zábavy.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

INVEX-DIGITEX CUP
Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách za účasti nejlepších hráčů, kteří si vybojovali účast v celoročních kvalifikacích.
Kdy a kde: úterý 23. – sobota 27. 10. 2007, Pavilon Z

ZVĚTŠENÝ SVĚT DIGIFOTO
Výstava snímků, vytištěné digitálně ve velkoplošném formátu za účasti předních českých fotografů.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

MOBILITY HALL A MISTROVSTVÍ V „ESEMESKOVÁNÍ“
Nejnovější produktové novinky nejprodávanějších značek mobilních telefonů na českém trhu s profesionálním poradenstvím doprovodí pátý ročník populární soutěže v esemeskování a přehlídka historických mobilních telefonů.
Kdy a kde: čtvrtek 25. – pátek 26. 10. 2007, Pavilon Z

Diskuze (3) Další článek: Lifebook P7320: Trpaslík od FSC se objeví v dubnu

Témata článku: Open source, Invex, Vybraný formát, Moderní domácnost, Moderní oblast, Vedoucí manažer, Elektronický formát, Živý snímek, Morava, Nejzajímavější projekt, Spotřební elektronika, Praktická elektronika 2016, IT Security, Indoor, Domácnost, Český fotograf, Velký investor, Golf, Inteligentní domácnost, Mobilní telefony v akci, Diskusní panel, Sob, Mobilní telefony akce, Zábava, Pátý ročník


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu