Internetové lovy na zvěř čelí zákazu

V listopadu jsme psali o společnosti, která nabízela možnost střelby na zvěř přes internet. Společnost Live Shot nabízela původně pouze možnost střelby na terč prostřednictvím pušky připojené k počítači s web kamerou, ale v plánu bylo otevření skutečné honitby s několika druhy zvířat včetně muflonů a divočáků. Tento plán vyvolal odpor kalifornské Komise pro lov a rybolov, která připravuje zákon, který má online lovy zakázat.

Zákon, který zakazuje provoz internetových honiteb na území Kalifornie a dovoz nebo vývoz zvěře zabité prostřednictvím internetu, schválil kalifornský senát a nyní jej bude projednávat druhá komora státního parlamentu. Podobný zákon zvažuje dalších 14 států i federální Kongres. Podle zastánců zákona jsou online lovy neetické a nesportovní. Obhájci online střelby upozorňují na to, že využití internetu umožní tento způsob vyžití postiženým lidem. Pikantní na tomto zákonu je, že zatím jediná střelnice tohoto druhu je v Texasu, který omezení neplánuje.

Zdroj: ABC News

Diskuze (47) Další článek: WinAmp v nové verzi 5.09

Témata článku: Abc, ABC News, Podobný zákon, Love, Zákaz


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu