Internetová válka pokračuje: Alza musela stáhnout web namířený proti Heurece

Internetová válka pokračuje: Alza musela stáhnout web namířený proti Heurece

Největší český internetový obchod Alza nesmí dále provozovat stránku BezHeureky.cz, která od května vyzývala ostatní prodejce k opuštění cenového srovnávače Heureka. Vyplývá to z předběžného opatření soudu, které Heureka zveřejnila.

Alza spustila web kvůli koupi Heureky ze strany investiční skupiny Rockaway Capital, kterou v květnu schválil antimonopolní úřad. Součástí tohoto nákupu byl i internetový obchod Mall, jeden z hlavních konkurentů Alzy. Podle jedničky českého internetového prodeje kvůli tomu může existovat střet zájmů, protože Rockaway Capital má přístup k množství dat o českých e-shopech. Heureka to ale vylučovala a proti této stránce se rozhodla bránit soudně.

Původní obsahu z webu BezHeureky zmizel kvůli soudnímu rozhodnutí už ve čtvrtek. „Soud uznal, že stránky obsahovaly nepodložené nepravdy, a tak na základě předběžného opatření musela Alza stránky stáhnout," uvedl Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.

Alza se ale s rozhodnutím soudu nehodlá smířit. „Nic jsme samozřejmě neprohráli. Jedná se o předběžné opatření,“ tvrdí šéf internetového marketingu Alzy Jan Sadílek na svém Twitteru.

Na internetových stránkách BezHeureky je k dispozici toto vyjádření: "Vyhověli jsme předběžnému opatření soudu a pozastavili obsah tohoto webu. Vždycky totiž hrajeme podle pravidel. A navíc internet nikdy nezapomíná." Alza v současnosti připravuje detailnější reakci k celému případu.

Diskuze (79) Další článek: Revoluční The Machine od HPE se blíží do finále, základem bude obří paměť s memristory

Témata článku: Byznys, Právo, Alza.cz, E-shopy, Soudy, Předběžné opatření, Válka, M/s, Rockaway, Alza, Internet, Ostatní prodejce, Tomáš Braverman, Heureka.cz, Český e-shop, Opatření soudu, NAM system, Val, Střet zájmů, Původní obsah, Stáhnout


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu