Internet zkolaboval kvůli starší chybě SQL Serveru 2000

Sobota se zapíše jako černý den internetu, když kvůli agresivnímu červu zneužívajícím před měsíci nalezenou chybu v SQL Serveru 2000 byl přetížen prakticky celý internet. I u nás kolabují celé sítě a řada serverů je zcela nedostupných.

Útok má řadu podobností s útokem Code Red, červ napadá počítače přes díru v SQL Serveru 2000 opravenou již v červenci 2002, přičemž jeho následná snaha najít další potencionální oběti je tak masivní, že kompletně zahltí celé segmenty. Hlavní útok začal dnes ráno. Samotný červ nemá žádnou destruktivní činnost, pouze jeho rychlost šíření vytváří Denial of Service útok.

V současné době se postupně začíná vše obracet k normálu, stále ale není vše v pořádku a problémy jsou stále po celém světě. Ve špičce červ generoval na serverech až 125 megabajtů data za sekundu.

Další informace na eEye Security.

Diskuze (99) Další článek: Bezpečnost Windows za 200 miliónů

Témata článku: Chyba, Oběť, Celá řada, Černý den, Masivní útok, SQL


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 75

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32