Internet Explorer 7 beta - zklámání a problémy

První betaverze Internet Exploreru 7 je již pár dní k dispozici. I když se jedná o betaverzi neveřejnou, záhy po jejím uvolnění se pochopitelně objevila ke stažení na různých webových serverech či pomocí sítí P2P.

Mezi nejočekávanější vlastnosti patří zejména podpora záložek, která je ve všech ostatních moderních prohlížečích. Tuto vlastnost zřejmě přehlédnout nelze, nicméně většina recenzentů se jinak shoduje v tom, že příliš velké rozdíly od předchozí verze nepozorují. Zejména se to týká nepříliš dobré podpory CSS, která prakticky zůstala na úrovni předchozí verze. Kromě vylepšené správy doplňků (lze vypínat, zapínat či mazat prvky ActiveX apod.) je nově přítomná i ochrana proti phishingu (ovšem zatím pouze v samostatné verzi IE7 beta, jak jste si mohli přečíst zde a konečně je také podporována průhlednost u obrázků formátu PNG.

Zkoušení betaverzí s sebou nese vždy jisté riziko a nejinak je tomu i v tomto případě. Pokud jste měli v původní verzi Internet Exploreru nainstalován některý z pomocných toolbarů (např. od Googlu či Yahoo), mohlo vás nemile překvapit, že po instalaci betaverze se po nich slehla zem. Doufejme, že to není pokus o vypořádání se s konkurencí (některé toolbary od jiných výrobců však fungují) a že to lze přičíst na vrub betaverze.

Další nepříjemné překvapení hlásí řada uživatelů IM klientů Trillian, Gaim či IM2. Tyto aplikace mají zdá se značné problémy a nefungují. Na vině je údajně nová verze knihovny wininet.dll, která je nainstalována spolu s IE7 a způsobí pád, pokud se aplikace současně snaží připojit na MSN a AOL či při jiných podobných kombinacích. Ve fórech se však objevují i problémy dalších aplikací, paradoxně například i v Microsoft Money.

Zatím tedy IE7 beta 1 přináší spíše jen málo novinek a pokud se rozhodnete tuto verzi testovat, musíte počítat i se zmíněnými nepříjemnostmi. Chyby lze přičítat betaverzi, absence nových funkcí však nutně nastoluje otázku, jak vlastně bude vypadat finální verze. Už nyní však vývojáři IE7 slibují lepší podporu stylů v druhé betaverzi a odstranění některých chyb.

Diskuze (64) Další článek: Prodej MP3 přehrávačů má vzrůst na čtyřnásobek

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Nepříjemné překvapení, Problemy, Problém, Nepříjemná vlastnost, Předchozí recenzent, Zklamání, Značný problém, Značný rozdíl


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč