Internet doma má 24 % obyvatel ČR

Společnost Factum Invenio zveřejnila výsledky pravidelného statistického šetření, které se věnuje problematice rozšíření internetu v České republice. Podle výsledku studie má doma přístup k internetu 24 % respondentů starších 15 let. Aktivní uživatelé internetu, kteří jeho služby využívají nejméně jednou týdně, mají internet doma v 81 % případů. K připojení k internetu nejčastěji slouží vytáčené spojení. Za poslední rok se počet domácností s internetem zvýšil o 4 %, od roku 2001, kdy Factum s měřením začalo, se potom počet rodin s připojením k internetu více než dvojnásobil z 11 % na 24 %.

Výše nákladů na domácí připojení k internetu se za poslední rok příliš neměnila. Méně než 250 korun platí 16 % uživatelů, naopak více než tisíc korun platí stejné procento lidí. Více než třetina (36 %) uživatelů platí za internet částku v rozmezí 250 a 500 korun, další necelá třetina (32 %) vydává na připojení k internetu z domova 500 až 1000 korun.

Ani rok 2004 se nestal zlomovým v oblasti elektronického kontaktu mezi občany a státní správou a samosprávou. Počet osob, které využívají přístup na webové servery státních orgánů, je stále poměrně nízký. Stránky úřadu vlády nebo některého z ministerstev za poslední půlrok navštívilo 59 % respondentů. Stránky městských nebo obecních úřadů navštívilo 54 % uživatelů. Ještě výrazně nižší je zájem o stránky úřadů práce (27 %) nebo o přímý kontakt s úřady přes internet, který za poslední půlrok využilo 16 % aktivních uživatelů internetu.

Zdroj: Factum Invenio

Diskuze (2) Další článek: Picasa - kříženec Picassa a Google

Témata článku: Internet, Nízký počet, Úřad, Obyvatelé, Stejný úřad, Rok šetření, Poslední rok, Aktivní uživatel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů