Intel zveřejnil informace o nových minipočítačích v krabičce, mají nejnovější „atomové“ Celerony

Intel zveřejnil informace o nových minipočítačích v krabičce, mají nejnovější „atomové“ Celerony

Počítače v krabičce od Intelu – NUC (Next Unit of Computing) se brzy dostanou na trh v rámci nových levných variant NUC6CAYH (barebone) a NUC6CAYS (2 GB operační paměti so-dimm DDR3L, 32GB eMMC s Windows 10), které jsou založené na nejnovějších čtyřjádrových procesorech Intel Celeron.

Vzhledem k tomu, že jde ale o levné modely, používají počítače „atomové“ Celerony J3455 s frekvencí 1,5 GHz a turbem až na 2,3 GHz. Jedná se o nejnovější 14nm platformu Apollo Lake s TDP 10 W a nejnovější devátou generací grafického čipu Intel HD 500 s 12 exekučními jednotkami a frekvencí 250 MHz až 750 MHz. Podporuje tak DirectX 12, OpenGL 4.4, OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0 a zvládne plynule přehrávat HEVC Main10 a VP9 v rozlišení 4K. Na desku lze kvůli omezení procesoru osadit maximálně 8 GB operační paměti DDR3L (so-dimm).

Obě verze nabízí interní slot pro 2,5palcový disk či SSD, na přední straně šasi jsou dva porty USB 3.0 (žlutý je optimalizován pro nabíjení), dvojice integrovaných mikrofonů, výstup na sluchátka, infračervený senzor a na straně pak slot na SDXC kartu.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na zadní stranu minipočítače NUC postaveném na platformě Apollo Lake od Intelu

Na zadní straně lze nalézt další dva porty USB 3.0, napájení, optický výstup zvuku, VGA, HDMI 2.0 a gigabitový port ethernet. Nechybí dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac s Bluetooth 4.2 (karta ve slotu M.2). Rozměry počítačů jsou 11,43 × 11,18 × 5 cm

Ceny zatím nejsou k dispozici, ale určitě zamrzí, že u těchto levných modelů chybí například další digitální výstup obrazu nebo USB-C, které se začíná rychle rozšiřovat v ostatních zařízeních.

Diskuze (31) Další článek: Žádné opisování kódů a vybírání obrázků, Google brzy sám pozná, že nejste robot

Témata článku: Počítače, Intel, Procesory, Atom, Intel Nuc, Celeron, I/O, Hevc, Minipočítač, Apollo 11, Infračervený senzor, OpenCL, Kra, Dvoupásmová Wi-Fi, Zadní strana, Integrovaný mikrofon, Ostatní zařízení, SDXC, Nový, Krab, Apollo Lake

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů