Intel ukázal Edison - počítač s velikostí SD karty [CES]

Intel nám před pár měsíci ukázal na vlastní konferenci IDF vyvíjený procesor Quark, který směřuje do hraček jako jsou chytré hodinky či brýle. Nyní ukázal první reálný produkt, jenž tento miniaturní procesor využívá.
Zařízení, které nese označení Edison směle překoná velikostí všechny zařízení typu NUC nebo krabičky postavené na Raspberry Pi. Jeho velikost je totiž totožná s běžnou SD kartou. Na rozdíl od nich však směřuje především do výše zmíněných segmentů – chytrých doplňků.

Klepněte pro větší obrázek

K samotnému dvoujádrovému 22nm procesoru Quark do miniaturního balení Intel nacpal i Wi-Fi a Bluetooth. Edison běží na Linuxu a dokáže se připojit i k vlastnímu virtuálnímu obchodu s aplikacemi. Zde se otevírá možnost pro šikovné vývojáře a kreativce. A nemusí to být pouze vsunutí do foťáku nebo kamery. Grafický výstup je řešen bezdrátově a základní komunikace pomocí LED diod.
Intel na tiskovce ukázal nečekaný segment, kde by mohl Edison najít uplatnění – péče a dohled nad dětmi. Konkrétně se postaral o propojení inteligentních dupaček Mimo Baby sledující aktivitu dítěte a právě počítače Edison. Ten se postará nejen o zobrazení toho, v jakém rozpoložení dítko zrovna je. Pokud například senzory zjistí, že má hlad, Edison začne přihřívat mléko v lahvi. Možných využití však určitě bude mnohem víc.

Váš názor Další článek: Microsoft monitoruje vaše USB porty a ke všemu nešifrovaně

Témata článku: Technologie, SD, Raspberry, Intel Nuc, Mléko, Chytré brýle, Mimo, Virtuální procesor, Chytrá LED, Edison, Aplikace pro chytré hodinky, Chytré hodinky s kamerou, Baby, Virtuální obchod, Chytré hodinky pro děti, Postavená kamera, CES, Běžný senzor, Miniaturní balení, Kamery levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF