Intel oznámil reorganizaci, bude mít pět nových divizí

Společnost Intel včera oznámila restrukturalizaci společnosti, která vyústí ve vytvoření pěti nových divizí přímo podřízených prezidentovi a výkonnému řediteli společnosti. Podle Paula Otelliniho, současného provozního ředitele společnosti Intel a její prezidenta, umožní nová organizační struktura lépe předpovídat chování trhu a reagovat na jeho požadavky. Každá organizační jednotka společnosti má možnost samostatně rozhodovat o využívání výpočetních a komunikačních zdrojů Intelu při dosahování svých cílů.

Nové divize Intelu:

Digital Enterprise Group - divize zaměřená na vývoj výpočetních a komunikačních řešení pro podnikové zákazníky
Digital Home Group - divize zaměřená na vývoj zařízení pro digitální domov s důrazem na zábavu a spotřební elektroniku
Mobility Group - divize zaměřená na vývoj platformy pro notebooky, kapesní počítače a komunikační zařízení. Cílem divize je podpora spolupráce různých mobilních zařízení a usnadňování jejich používání.
Digital Health Group - divize, která se bude zabývat vývojem produktů pro zdravotnictví od výzkumu přes diagnostiku až po zvyšování produktivity
Channel Products Group - divize, jejímž cílem je podporovat prodeje produktů společnosti Intel na lokálních trzích, vzniká sjednocením existujících týmů.

Zdroj: Intel

Témata článku: Notebooky, Divize, Nový prezident, Cílové zařízení, Reo, Group, I/O

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu