Intel chystá 64bitovou technologii pro procesory Xeon a Pentium

Intel se chystá na své vývojářské konferenci představit technologii označovanou CT (dříve Yamhill), která umožňuje výrobu 64bitových procesorů na základě současných čipů Xeon a Pentium. Procesorům založeným na platformě x86 umožní nová technologie překonat hranici adresování 4GB operační paměti, ale na druhou stranu zřejmě negativně ovlivní prodeje čistě 64bitového procesoru Itanium.

Mluvčí společnosti Intel odmítl podrobně komentovat technologii nebo jméno, pod kterým bude nasazena. Pouze řekl, že Intel bude rozšiřovat možnosti svých procesorů pokud to uživatelé budou požadovat a bude existovat infrastruktura v podobě software, operačních systémů a nástrojů. Předvedení technologie CT neznamená, že bude okamžitě nasazena do výroby, ale stejně jako v případe HyperThreadingu mohou procesory technologii obsahovat, ale v neaktivní formě. Někteří analytici podezřívají Intel, že podporu této technologie zabudoval už do nových Pentií s jádrem Prescott.

Zdroj: CNet

Diskuze (23) Další článek: LindowsLive zdarma ve výměnných sítích

Témata článku: Software, Procesory, Xeon, Pro X, Xeon a Pentium, Proces, Pentium, Technolog


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 86


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači