Intel Alloy, počítač a VR headset v jednom, se začne prodávat letos na podzim

Intel Alloy, počítač a VR headset v jednom, se začne prodávat letos na podzim

Tiskovka Intelu na CESu se nesla nebývale v duchu virtuální reality. Každý z přítomných novinářů měl k dispozici Oculus Rift a velká část prezentace ukazovala inovace v softwaru pro virtuální realitu. Jen na začátku Brian Krzanich, CEO Intelu, krátce ukázal běžící notebook s 10nm procesorem. Procesory Core osmé generace vyráběné 10nm technologií přijdou na trh na podzim. Nikdo se nevěnoval čerstvě představeným procesorům Core sedmé generace pro výkonné počítače.

Klepněte pro větší obrázek
V tomto notebooku je prý 10nm nový procesor Core

Loni na IDF představil Intel VR helmu Project Alloy s vestavěným počítačem a 3D kamerami, která nepotřebuje připojení k výkonnému počítači ani pomocné majáky pro plynulý pohyb po celé místnosti. Nyní Intel oznámil, že první produkty Alloy půjdou do výroby na podzim, tedy nejspíše s novými procesory Core. Intel přitom nebude tyto VR helmy vyrábět sám, celý koncept dá k dispozici jako Open source a výrobu nechá na starosti svým hardwarovým partnerům.

Klepněte pro větší obrázek
Project Alloy spojuje do jednoho zařízení VR helmu, 3D kamery a výkonný počítač
Váš názor Další článek: Svět se zbláznil. Chytrý už je i kartáč na vlasy, hůl, sprcha či ovečka na spaní

Témata článku: Hardware, Procesory, Intel, Virtuální realita, CES 2017, Let, Podzim, Přítomný novinář, Virtuální procesor, Vr headset, Představený procesor, Core osmé generace, Výkonný počítač, CEO Intel, Sedmá generace, První produkt, Tiskovka, Výkonný procesor, Plynulý pohyb, Jed, Celá místnost, ALL, Maják, Allo, Hardwarový partner, Nový notebook na Mall.cz