Informace o veletrhu IFA 2003

Dnes bylo u nás poprvé oficiálně prezentováno konání veletrhu IFA 2003 (Internationale Funkausstellung 2003) ve dnech 29. 8. – 3. 9. 2003 v Berlíně. Jedná se o největší světový veletrh spotřební elektroniky – pořadatelé předpokládají, že zde bude vystavovat nejméně 900 vystavovatelů ze 40 zemí světa (včetně všech zásadních výrobců v daných oborech) na ploše zhruba 160 000 metrů čtverečních – tyto hodnoty po loňském slabším ročníku znamenají přinejmenším slušné oživení zájmu. Tento veletrh se orientuje jak na odborné návštěvníky, tak i na širší veřejnost. Stejně jako v minulých letech ho bude provázet velká pozornost médií.

V novém ročníku se veletrh IFA dočkal několika změn. Jednou ze změn je zkrácení doby trvání veletrhu z původních 9 na 6 dní, což ho má zefektivnit. Další změnou je nová struktura - veletrh bude rozdělen do těchto tematických okruhů (sekcí):

  • IFA Television & Entertainment (rozhlas, televize a zábava)
  • IFA Personal Computing & Games (počítače a hry)
  • IFA Personal Communication (mobilní a on-line služby)
  • IFA Digital Imaging & Digital Music (digitální fotografie a digitální hudba)
  • IFA SNC Satellite, Networks & Cable (kabelové a satelitní spojení, sítě)
  • IFA Sound & Car Media (hi-fi, high end, auto hi-fi a navigace).

Nejčastěji používanými slovy na veletrhu budou nejspíš digitalizace (digitální) a multifunkčnost. Právě tyto trendy má IFA 2003 potvrdit. Podle očekávání bude nejvíce zájmu soustředěno na vše spojené s domácím kinem (zejména superploché a plazmové obrazovky) a technologií DVD, s digitální fotografií a neméně také s MHP (Multimedia Home Platform) v rámci digitálního televizního systému DVB.

Součástí veletrhu bude řada doprovodných programů, jako například Technickovědecké fórum (TWF International), v jehož rámci se bude možné seznámit s obrysy budoucnosti spotřební elektroniky. Hned první den veletrhu se také bude konat IFA-Night - tato akce zaznamenala v roce 2001 velký ohlas.

Váš názor Další článek: Připojení k Internetu na čerpacích stanicích

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, IFA, Cable, Program televize dnes, Velká změna, Televize akce, Čtvereční metr, Kabelové spojení, Satelitní televize, Spotřební elektronika, Veletrh, Nová struktura, Světový veletrh

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost