Informace o veletrhu IFA 2003

Dnes bylo u nás poprvé oficiálně prezentováno konání veletrhu IFA 2003 (Internationale Funkausstellung 2003) ve dnech 29. 8. – 3. 9. 2003 v Berlíně. Jedná se o největší světový veletrh spotřební elektroniky – pořadatelé předpokládají, že zde bude vystavovat nejméně 900 vystavovatelů ze 40 zemí světa (včetně všech zásadních výrobců v daných oborech) na ploše zhruba 160 000 metrů čtverečních – tyto hodnoty po loňském slabším ročníku znamenají přinejmenším slušné oživení zájmu. Tento veletrh se orientuje jak na odborné návštěvníky, tak i na širší veřejnost. Stejně jako v minulých letech ho bude provázet velká pozornost médií.

V novém ročníku se veletrh IFA dočkal několika změn. Jednou ze změn je zkrácení doby trvání veletrhu z původních 9 na 6 dní, což ho má zefektivnit. Další změnou je nová struktura - veletrh bude rozdělen do těchto tematických okruhů (sekcí):

  • IFA Television & Entertainment (rozhlas, televize a zábava)
  • IFA Personal Computing & Games (počítače a hry)
  • IFA Personal Communication (mobilní a on-line služby)
  • IFA Digital Imaging & Digital Music (digitální fotografie a digitální hudba)
  • IFA SNC Satellite, Networks & Cable (kabelové a satelitní spojení, sítě)
  • IFA Sound & Car Media (hi-fi, high end, auto hi-fi a navigace).

Nejčastěji používanými slovy na veletrhu budou nejspíš digitalizace (digitální) a multifunkčnost. Právě tyto trendy má IFA 2003 potvrdit. Podle očekávání bude nejvíce zájmu soustředěno na vše spojené s domácím kinem (zejména superploché a plazmové obrazovky) a technologií DVD, s digitální fotografií a neméně také s MHP (Multimedia Home Platform) v rámci digitálního televizního systému DVB.

Součástí veletrhu bude řada doprovodných programů, jako například Technickovědecké fórum (TWF International), v jehož rámci se bude možné seznámit s obrysy budoucnosti spotřební elektroniky. Hned první den veletrhu se také bude konat IFA-Night - tato akce zaznamenala v roce 2001 velký ohlas.

Váš názor Další článek: Připojení k Internetu na čerpacích stanicích

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, IFA, Program televize dnes, Světový veletrh, Čtvereční metr, Kabelové spojení, Satelitní televize, Cable, Veletrh, Spotřební elektronika, Nová struktura, Velká změna, Televize akce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší