iHP-100 - nový MP3 přehrávač od iRiveru

Společnost iRiver ohlásila nový model MP3/WMA stereo přehrávače s FM tunerem označený "iHP-100". Jedná se o kapesní přehrávač s 10 GB harddiskem, na který je možno ukládat hudbu a jiná zvuková data. Konektivita s PC je realizována přes Hi-Speed rozhraní USB 2.0, kde přenosová rychlost dosahuje 480 Mb/s. Kromě formátu MP3 přehrávač zvládá i další zvukové formáty, konkrétně WMA, ASF a WAV. Optický vstup a výstup umožňuje přenášet digitální data bez jakýchkoliv kvalitativních ztrát. FM tuner dovoluje uložit do paměti 20 stanic. Přehrávač je osazen osmiřádkovým LCD displejem s pěkným uživatelským rozhraním, který poskytuje přehledné informace a umožňuje snadnou navigaci. Přehrávač umí ID3 tagy a s jejich prostřednictvím je možné vyhledávání skladeb podle jména interpreta, alba, žánru, skladby a jména souboru. Přístroj pojme až 5000 souborů, které lze roztřídit až do 1000 složek. Přehrávač obsahuje equalizér s jedním uživatelským a pěti přednastavenými zvukovými efekty (Normal, Rock, Jazz, Classic, UltraBass).

Klepněte pro větší obrázek

Přehrávač je možno využít současně i jako diktafon a záznamník pro hlasové poznámky. Hlasové nahrávání je realizováno do uživatelsky definovaného vzorkovacího kmitočtu "AGC", který umožňuje řídit úroveň hluku okolního prostředí a zvýšit vstupní úroveň nahrávaného hlasu. Uživatel si může sám měnit nastavení kvality záznamu.

Tělo přehrávače je ze slitiny magnesia a kromě velmi zdařilého designu rovněž plní funkci ochrany před otřesy a poškrábáním. Rychlodobíjitelný interní akumulátor typu Li-Po zaručuje až 16 hodin přehrávání, plné dobití trvá maximálně 3 hodiny. Vlastnosti přehrávače bude v budoucnu možné dále rozšiřovat formou upgradů firmware, který bude zdarma ke stáhnutí poskytován na stránkách firmy iRiver. Výrobek by se měl objevit na trhu od začátku července, cena dosud nebyla stanovena (ale levné to asi nebude).

A nakonec pár parametrů:

Rozměry: 60 (šířka) x 105 (výška) x 19(hloubka)mm
Homotnost: 160 g.
Frekvenční rozsah audia: 20Hz ~ 20KHz
Laditelný rozsah FM: 87.5MHz ~ 108MHz
Zvukové formáty: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, WMA, ASF, WAV
Bitrate: 32Kbps ~ 320Kbps
Podporované tagy: ID3 V1 Tag, ID3 V2 2.0, ID3 V2 3.0
Napájecí adaptér: DC 5.0V, 2A
Akumulátor: Lithium polymer(1300mAh)

Diskuze (6) Další článek: Program: Zero Footprint Crypt – trezor pro vaše data

Témata článku: MP3, Tunery, Jazz, Snadný upgrade, Přehrávač, Interní označení, Lithium, Polymer, Diktafony, Uživatelské jméno, FM Tuner, Magnesium, Nový, Možný upgrade, Rocky, Rock

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů