IDF: nový čipová sada pro notebooky a další mobilní zajímavosti

Nový čipová sada 855GME, která nyní vstupuje na trh, obsahuje rychlejší podporu grafiky, lepší správu napájení a úspornější provoz obrazovky. 855GME je již využitelná i pro herní notebooky, Intel prezentoval několik produktů jiných firem, které jsou právě cíleny jako herní notebooky, inovací je také až o 30 procent nižší nároky na provoz displeje. V klidovém stavu, kdy se na obrazovce nic moc nemění, spotřebovává podstatně méně energie, přičemž ani ve špičkách, kdy se například pouští akční film, nepřekračuje dřívější spotřebu.

Mimo této sady byly prezentovány i plány s následníkem Centrina. Nová mobilní platforma má název Sonoma a bude na trhu druhé polovině roku 2004. Tvoří ji mobilní procesor Dothan (2 MB L3 cache, 90nm technologie, 140 miliónů tranzistorů), hudební systém Azalia – následník AC’97, podpora sběrnice PCI Express a nových Express Card, Serial ATA disky a další.

Cílem není jen zlepšit samotnou práci s notebookem, ale také vylepšit možnosti notebooku se zavřeným displejem, inteligentně přecházet mezi bezdrátovými sítěmi bez ztráty připojení (prezentováno bylo stahování z FTP, které začalo na GPRS síti a plynule přešlo na WiFi připojení), nebo chytré způsoby správy napájení. Zde byl prezentován notebook Vaio se zabudovanou kamerkou, která hlídá oči uživatele. Když se podíváte mimo notebook, otočíte hlavu či odejdete, notebook to pozná a sám vypne obrazovku, jak se na něj zase podíváte, obrazovku zapne.

Diskuze (9) | IDF: první fotky grafické karty s PCI Express

Témata článku: Notebooky, Čipy, Nový, Zajímavost, Čipová sada, Sonoma, Akční film, IDF, Sada, Čip, Čipová, Klidový stav, Herní notebook, Nová sada

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší