IBM: výpočetní technika jako elektřina nebo plyn

Společnost IBM začala tento měsí nabízet zcela nový model pořizování výpočetní techniky: namísto toho, aby si zákazník (typicky z firemního prostředí) pořídil PC, k němu nakoupil software a následně si vytvořenou konfiguraci sám nebo s pomocí externích dodavatelů udržoval, může se k výpočetní technice postavit jako třeba k elektřině nebo k plynu.

Celý systém funguje zhruba takto: sami si vyberete hardwarové komponenty, resp. celé systémy dle vlastního uvážení v závislosti na potřebách své firmy, dále přidáte požadované softwarové produkty a nakonec si vyberete služby, které vám bude IBM poskytovat. Není přitom podmínkou, že všechny takto zvolené produkty budou pocházet přímo od IBM. Zákazník si může v rámci programu zvolit například hardware od jiného dodavatele.

Nabízené služby pokrývají celou řadu oblastí, od hardwarové a softwarové podpory přes správu obrázků, správu vašeho vlastního software, šíření a update aplikací, zálohování a obnovu dat, migraci ze starých systémů na nové, antivirovou ochranu, firewally, až třeba k likvidaci vyřazených hardwarových prostředků.

Za celý takto vzniklý kontrakt pak zákazník platí typicky měsíční poplatek. Ceny jsou velmi závislé na počtu počítačů, rozsahu služeb apod. Nejlevnější služby stojí kolem 3 – 4 dolarů měsíčně, za vše dohromady pak zákazník může platit kolem 50 dolarů za počítač a měsíc. Zákazník si tedy vlastně nenakoupil výpočetní techniku, pouze si na základě svých požadavků pronajal určitou konfiguraci prostředků a služeb.

Zdroj: News.com

Diskuze (4) Další článek: Google nabízí vyhledávání informací o filmech

Témata článku: Hardware, Software, IBM, Elektřina, Plyn, Výpočetní technika, Výpočet, Výpočetní hardware, Technik


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 86


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?