IBM pracuje na MS Office pro Linux

Společnost IBM chce v rámci snahy o prosazení operačního systému Linux na uživatelské počítače dostat kancelářský balík Microsoft Office na tuto platformu. Časopisu InfoWorld to prozradil technický ředitel divize Lotus společnosti IBM. Microsoft aktivní účast na projektu odmítá, ale podle IBM poskytl část zdrojových kódů Office.

IBM chystá na druhou polovinu roku 2004 první linuxovou verzi Lotus Notes v podobě klienta napsaného v Javě, ale přiznává, že většina kancelářských uživatelů preferuje MS Office. Tato preference platí podle vyjádření i pro zaměstnance IBM. Proto pracují vývojáři IBM na portu Office pro Linux.

Způsob, kterým chtějí dosáhnout spouštění MS Office na Linuxu bez nutnosti používat spuštění Windows v rámci Linuxu, IBM nechce prozradit. Že lze MS Office přenést na Linux, ukazuje Microsoft Office pro Mac OS X, který je založený na unixových technologiích. Podle Microsoft ale není možné Office na operační systém Linux portovat a IBM podle všeho pracuje na emulaci.

Soustředění IBM na MS Office je překvapivé vzhledem k dostupnosti několika komerčních kancelářských balíků pro Linux a existenci několika kvalitních Open Source projektů v čele s Open Office.

Zdroj: InfoWorld

Diskuze (92) Další článek: Neoficiální Service Pack pro Windows 98 SE

Témata článku: Linux, IBM, Open Office, MS Office, Lin, Office, Kancelářská podoba, Lotus Notes, Preference


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky