IBM dominuje v žebříčku nejrychlejších superpočítačů

V žebříčku 500 nejrychlejších počítačů světa, který byl zveřejněn ve středu na konferenci International Supercomputing Conference v německém Heidelbergu, okupují přední místa stroje společnosti IBM. Na prvním místě je momentálně počítač IBM Blue Gene/L instalovaný v Lawrence Livermore National Laboratory v americké Kalifornii.

„Počítač momentálně obsahuje 64 000 procesorů, tento počet však bude navýšen až na konečnou hodnotu 130 000 procesorů,“ říká Jack Dongarra, profesor University v Tenessee a spoluautor zprávy. „Do listopadu bude rozšíření kompletně realizováno; počítáme s tím, že stroj zdvojnásobí svůj výkon,“ dodává.

Na druhém místě žebříčku je stroj BGW také od firmy IBM, který je umístěn ve výzkumném centru IBM Thomas J. Watson. Firma IBM je vůbec jasným lídrem v oblasti superpočítačů: mezi 500 stroji zahrnutými v seznamu patří 294 právě IBM. Úspěšná je i firma HP, které patří přes 100 strojů.

Zdroj: Techweb, Top500.org

Diskuze (12) Další článek: Microsoft bude dále vyvíjet antivirové řešení

Témata článku: IBM, Stroj, Thomas, Heidelberg, DOM, Superpočítače, Super, Livermore national, Německý stroj


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 143

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně