IBM definitivně končí s podporou OS/2

IBM včera oficiálně oznámila to, co se mezi uživateli operačního systému OS/2 vědělo už delší dobu. Jeho podpora definitivně skončila. V polovině letošního roku IBM oznámila, že to s ukončením vývoje OS/2 myslí vážně. Oči všech příznivců systému se tak obrátily směrem k jeho nástupci. Stal se jím eComStation z dílny Serenity Systems, jenž byl uveden koncem roku 2001. Ten je založen právě na OS/2. Licenční politika je podobná Linuxu, takže spolu se systémem obdrží kupující i sadu zajímavých a užitečných programů, jejichž cena často přesahuje cenu vlastního OS.

Závěr letošního roku sice pohřbí původní OS dvojku, eComStation se však představí v nové, lepší verzi 1.1. Asi hlavním tahákem bude možnost spouštění programů pro MS DOS a Windows nebo provoz dalších operačních systémů. Nová verze přichází také s vylepšeným GUI a lepší podporou DVD a USB. Součástí instalace je kancelářský software Lotus SmartSuite 1.7. Cena nového OS by se měla pohybovat kolem 200 Eur, za upgrade zaplatíte zhruba 100.

Diskuze (41) Další článek: Zima + volno + Windows XP = zimní témata

Témata článku: Software, Windows, IBM, Serenity, Podpora


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku