Hra s čísly v podání RIAA

Americká organizace RIAA (Recording Industry Association of America), která dohlíží nad dodržováním autorských práv se nás již dlouho snaží přesvědčit, že za propadem tržeb a počtem prodaných nosičů stojí pouze černý trh a zejména pak internetové P2P sítě. Neustále pomalu klesá prodej hudebních nosičů a tím i zisky velké pětky. Například v roce 2000 se prodalo 1,08 miliardy kusů hudebních nosičů, ale už „jen“ 968,58 milionů kusů v roce 2001. Zároveň s tím klesly i zisky z 14,3 na 13,7 miliardy dolarů a za vším prý stojí piráti a Internet.

Pravda je ale trochu jinde! Například jenom v USA bylo v roce 1999 vydáno 38 900 nových, ovšem v roce 2001 pouze 27 000 alb. Je tedy logické, že s menším počtem vydaných alb nemohou být vyšší zisky a to i přes neustálé zdražování.

Zveřejnění těchto čísel by mělo otřást propagandou RIAA a nevětších nahrávacích společností. Poté co jsou známa tato čísla dá se velmi slušně protiargumentovat, ovšem jestli RIAA a nahrávací společnosti nebudou i nadále dělat mrtvého brouka a nepojedou ve svých zaběhnutých kolejích. Podle mně se ze strany RIAA a nahrávacích společností jednalo o účelné a úmyslné zkreslování skutečnosti! Je ale známá pravda, že když to někdo s čísly umí, tak se s nimi dají dělat zajímavé věci a přesto nemusíte nic porušit.

Zdroj: BOYCOTT-RIAA.com

Diskuze (3) Další článek: Čím nás Intel překvapí v roce 2003

Témata článku: Internet, Černý trh, Propaganda, Hra

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost