O tom, že se se chystá ARM zaútočit i na serverový segment, jsme vás už několikrát informovali. Jednou z prvních větších společností, která řešení na této platformě možná představí, je i Hewlett-Packard.
HP by mělo v tomto pololetí některým vybraným zákazníkům nabídnout první vývojové platformy (Redstone Server Development Platform) založené na čipech ARM, které se pyšní především velmi vysokou efektivitou v poměru výkonu a spotřeby.
Redstone Server Development Platform.
Jeden z prvních modelů 4U serverů obsahuje 288 čipů Calxeda (EnergyCore, Cortex-A9) s frekvencí 1,1 až 1,4 GHz a 4MB cache. Spotřeba jednoho tohoto čtyřjádrového čipu je přitom pouze 1,5 W. Jednou z nevýhod v serverové oblasti je podpora pouze 32 bitů, 64bitové čipy ARM by se totiž měly na trhu objevit až v roce 2014. Podle slov je ale důležitější podpora ECC pamětí, s čímž se počítá až u novější architektury ARMv8.
Servery s mobilními čipy jsou v současné době zajímavé především pro webové služby.
Podle HP jsou tyto systémy pro většinu společností dostatečné. Často tyto servery totiž řeší hlavně webové síťové požadavky (propustnost Calxeda čipu je až 80 Gb/s) a ARM platforma umožňuje nejen nižší cenu, ale vyžaduje až o 90 % méně místa i elektrické energie, než běžné systémy s x86 procesory.