HP investuje 3 miliardy dolarů do podpory serverů s Itaniem

Společnost Hewlett-Packard oznámila své odhodlání rozšířit svou řadu serverů založených na vysoce výkonném 64bitovém procesoru Intel Itanium 2. Během následujících tří let hodlá do jejich výroby a podpory investovat tři miliardy dolarů

Nejvíce peněz bude určeno na převod aplikací do 64bitového kódu, do konce roku 2005 chce HP zvýšit počet aplikací schopných běhu na Itaniu ze současných 2900 na 4500. Dále chce HP pracovat na zvýšení robustnosti a škálovatelnosti svých serverů nabízených pod značkou Integrity a vývoji software pro lepší spravovatelnost těchto serverů.

Intel a HP, které se na vývoji procesorů Itanium podílelo, původně očekávali, že se tento poměrně drahý procesor stane nejrozšířenějším procesorem pro 64bitové aplikace. Toto místo ale obsadilo AMD s procesory Opteron a Intel a HP se nyní soustředí na trh s nejvýkonnějšími servery, kde má Itanium vytlačovat procesory založené na architektuře RISC. V souvislosti s touto strategií HP ukončuje výrobu svých procesorů PA-RISC a Alpha, poslední nový server založený na RISCových procesorech chce HP uvést na trh v polovině příštího roku, několik dalších let ale bude pro tyto systémy ještě poskytovat podporu.

Zdroj: eWeek

Diskuze (16) Další článek: Obrat spojený s Linuxem poroste na 35,7 miliardy dolarů

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Podpora, Nejvýkonnější server, Drahý procesor, HP, IT

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu