HP a Dell podporují formát Blu-ray

Největší světoví výrobci PC, Dell a HP, oznámili, že budou podporovat technologii Blu-ray DVD, která nabídne výrazně vyšší kapacitu optických disků ve srovnání s klasickým DVD – 27 GB na jednostranném médiu. Proti Blu-Ray technologii stojí formát AOD společnosti Toshiba, který také využívá modrý laser. Kapacita řešení Toshiby je 36GB na oboustranném disku.

Rozhodnutí Dellu a HP jen dále rozděluje informační průmysl, který se potýká s formátovými válkami. V tuto chvíli existují různé formáty pro zapisovatelná DVD a nové disky využívající modrý laser rozdělily průmysl na dvě strany. Blue-Ray podporuje deset největších výrobců spotřební elektroniky (Hitachi, LG Electronics, Matsushita, Mitsubishi, Pioneer Corporation, Philips, Samsung, Sharp, Sony a Thomson) a dva největší výrobci počítačů. Na straně AOD stojí ale DVD Forum, které sdružuje 220 společností pracujících s formáty DVD. O tom, který formát se nakonec prosadí, rozhodne pravděpodobně volba filmových studií, která budou na trh dodávat obsah na těchto médiích.

Zdroj: Design Technica

Diskuze (10) Další článek: Microsoft podporuje technologii RFID

Témata článku: Dell, Hewlett Packard (HP), Klasický design, Filmové studio, Blue Ray, Blu-Ray, DEL, Sharp, Největší výrobce, HP, Mitsubishi, Pioneer, Podpor, Formát, Blu Ray, ThomsonSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět