Holandsko čeká blbuvzdorný počítač

Nizozemská společnost Secure Internet Machines chce v květnu zahájit prodej zařízení SimPC s přístupem k internetu, které mají být naprosto odolné vůči uživatelskému selhání. Základní model za 299 Euro připomíná standardní PC, v nabídce bude také bezdrátový model za 349 Euro a model zabudovaný do LCD panelu s cenovkou 479 Euro. Uživatelé zároveň budou muset platit měsíční poplatek 10 Euro za balík služeb jako je ochrana proti spamu a virům. Další nutný poplatek představuje připojení k internetu technologií DSL.

SimPC je určeno zejména seniorům nebo naopak pro děti a každému, kdo se nechce starat o to, v jakém stavu je jeho počítač. Uživatel si bude muset vystačit se základním aplikačním vybavením dodávaném s přístrojem, další aplikace není možné instalovat. SimPC neumožní ani stahování velkých souborů, vypalování CD nebo editaci videa, naopak umožní přístup k bankovním účtům velkých holandských bank.

Na naši prosbu o technické informace o SimPC zástupce výrobce odpověděl, ale pouze krátkou zprávou, podle které v tuto chvíli společnost tyto informace neposkytuje, k dispozici budou koncem dubna.

Zdroj: The Register

Témata článku: Euro, Cenovka

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 146

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji