Windows 10 | Hry | Creators Update

Herní mód ve Windows 10 umožní plynulejší hraní her, bude je prioritizovat

Herní mód ve Windows 10 umožní plynulejší hraní her, bude je prioritizovat

Už na konci minulého roku se objevily informace, že se v rámci aktualizace chystá do operačního systému Windows 10 speciální vlastnost, která potěší všechny hráče – takzvaný „Game Mode“. Herní režim by měl odstranit náhodné vytížení procesorových jader jinou službou v systému, která se může ve hře projevit občasným trhnutím a podobně.

Redaktorům webu WindowsCentral se podařilo získat rozhovor s Kevinem Gammilem, který má na starost platformu Xbox, kde je tento systém prioritizace rovněž využíván. Ve Windows 10 to bude fungovat podobně – bude se minimalizovat využívání zdrojů z čehokoli jiného, než je hra samotná, což znamená, že při hraní hry by měla mít hra po celou dobu maximální výkon jak procesoru, tak i grafické karty s naprostým minimem zásahů jiných aplikací a služeb běžících v systému.

Klepněte pro větší obrázek
Herní režim bude možné i ručne vypnout, ale bude se automaticky vypínat i při minimalizaci nebo vypnutí hry (Zdroj: WindowsCentral)

Herní režim bude možné vypnout a zapnout a podle informací bude fungovat jak s klasickými Win32 hrami, tak i těmi na Windows Store (UWP), kde by měl být rozdíl znatelnější. Pokud dojde k ukončení nebo minimalizaci dané hry, režim se automaticky vypne a vše se vrátí do normálu.

Microsoft vyvíjí herní režim ve spolupráci s hardwarovými partnery jako například Nvidia, AMD nebo Intel a měl by být k otestování v rámci buildu 15019 (Windows 10 Fast Ring). Finální dostupnost se očekává v jarní aktualizaci Creators Update.

Diskuze (21) Další článek: Apple a LG mají problém. Vyrobili monitor speciálně pro Macy, který s nimi ale nefunguje zrovna ideálně

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Hry, Creators Update, Mód, Herní mód, Hraná hra, Hardwarový partner, Hraní her, Ring, Hra, Aprílový žert, Maximální využití, Game, UWP, Plyn, Herní režim, Maximální vytížení, Game store, Finální dostupnost, Windows Central, Speciální vlastnost, Občasné hraní


Určitě si přečtěte