Grafický výkon nového iPadu Pro je fascinující, v benchmarcích překoná i letošní Macbook Pro

Apple začal jednoznačně svoje tablety směřovat na profesionální uživatele – po iPadu Pro s úhlopříčkou přes dvanáct palců ukázal loni tablet s 9,7“ displejem, který nyní nahradil novým modelem. Ten už nabízí úhlopříčku displeje 10,5 palce.

Z parametrů jako je procesor Apple A10X, 4 GB operační paměti nebo 512GB úložiště je jasné, že není určen pro domácí sledování videa. Jde především o pracovní stroj, který má potenciál nahradit notebooky. Tomu rovněž odpovídá výkon, který porovnal web Barefeats s posledními generacemi Macbooku Pro.

Testy proběhly v Geekbench 4 a GFXBench, přičemž otestovány byly jako procesory, tak výkon grafických čipů. A zatímco ve výpočetním výkonu procesoru (především vícejádrovém) mají navrch třináctipalcové Macbooky Pro, v grafickém výkonu je překonal iPad.

Testované Macbooky byly vybaveny grafickým čipem Intel Iris Plus 650 v případě letošní verze a Intel Iris 550 v případě loňského modelu. Jak je vidět, samostatný návrh čipsetů Applem nese ovoce.

Mohlo by vás také zajímat:

Témata článku: Apple, Tablety, iOS, iPad, Iris, Graf, Grafický výkon, Pracovní stroj, Mac Pro, Poslední generace, Iris Plus, Velká hromada, Let

55 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Bzuci 16. 6. 2017 23:45:07
    Jestli umí Apple takhle schopná GPU (což nemusí být pravda), je celkem...
  • Jarda.abc 16. 6. 2017 10:25:08
    Mě hlavně zaujala ta střední úložná paměť SSD 256 GB. Kdyby tam příští...
  • VectorX 16. 6. 2017 10:08:28
    Ale Nový Surface Pro (2017) s iris plus aj tak neprekoná ;-) Btw, ked...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí